Darmowa dostawa od 199,00 zł

Żwirek silikonowy dla kota

14 produktów

Żwirki silikonowe dla kotów to jeden z rodzajów żwirków dostępnych na rynku zoologicznym. W naszym sklepie internetowym TuZwierzaki.pl znajdziesz żwirki silikatowe znanych i cenionych marek, takich jak:

Zastanawiasz się nad kupnem żwirku silikonowego dla kota, ale nie wiesz nic o jego zaletach? Podpowiemy Ci, dlaczego warto wybrać ten rodzaj żwirku do kuwety dla kota. Znajdziesz tu także informacje o tym, w jakim przypadku lepiej zrezygnować z tego typu żwirku dla kota.

Co to jest żwirek silikonowy?

Dokonując wyboru żwirku do kuwety dla kota, możesz natknąć się na nazwę silikonowy lub silikatowy. To ten sam rodzaj żwirku, nazwy te można stosować zamiennie. 

Żwirek silikatowy dla kota wykonany jest z żelu krzemionkowego (silica gel). To naturalny surowiec mineralny, który jest biodegradowalny. Przede wszystkim jest bezpieczny dla Twojego kota. 

Jakie są właściwości żelu krzemionkowego?

Żel krzemionkowy jest higroskopijny i wchłania wilgoć i zapach do środka kryształu. Dzięki temu żwirek silikonowy wchłania mocz wraz z jego przykrym zapachem, pozostawiając kocie łapki suche. Żwirek silikatowy nie zbryla się i często występuje w wersjach perfumowanych.

Żwirek silikatowy, choć jest bardzo chłonny, ma swoje limity. Jeśli wchłonie maksymalną ilość płyny, reszta wilgoci pozostanie wolna. Jak sprawdzić, czy żwirek już jest zużyty? Im więcej moczu wchłonie, tym bardziej zmienia się jego kolor. Jeśli zauważysz, że większość kryształów zmieniła kolor to moment na wymianę całego żwirku. Przydatność tego typu żwirku to około 2-3 tygodnie.

Dlaczego warto wybrać żwirek silikonowy dla kota?

Na pewno zaletą żwirku silikatowego jest jego świetna chłonność zarówno wilgoci, jak i zapachów. Wybór opcji perfumowanych jest również imponujący. Znajdziesz żwirki lawendowe, pudrowe czy o zapachy bryzy morskiej.

Podłoże silikonowe do kociej kuwety starcza na dłużej niż żwirki roślinne i większość żwirków bentonitowych. Na bieżąco wyciągasz jedynie kał, a całość żwirku wymieniasz, gdy przestanie on absorbować wilgoć.

Żwirek silikatowy nie pyli się! To bardzo ważna właściwość, której często nie posiadają żwirki bentonitowe. Pylenie się żwirku może być szkodliwe, ale też po prostu uciążliwe dla Twojego kota.

Żwirek ten jest także wyjątkowo lekki. Dlatego nawet duże opakowanie będzie łatwe w obsłudze nawet dla osób, które nie mogą dźwigać dużych ciężarów. Co więcej, wydajność żwirku w stosunku do jego ceny jest naprawdę atrakcyjna. 

Jakie są wady żwirków silikonowych?

Czy silikonowy typ żwirku ma wady? Do głowy przychodzi nam szczególnie ta jedna wada. Mianowicie, kryształki żwirku zazwyczaj są dość duże i twarde. Jeśli masz kota o szczególnie wrażliwych łapkach, wybór żwirku silikatowego może być niewskazany.

Komfort Twojego kota powinien być nadrzędnym kryterium, jeśli chodzi o wybór żwirku. Warto więc go posłuchać. Jeśli zauważysz, że kot niechętnie wchodzi do kuwety, nie zasypuje odchodów i śmiesznie macha łapkami - to może być objaw, że żwirek drażni kocie łapki. Dla kota szczególnie wrażliwego wybierz żwirki o drobnej strukturze.

Żwirki silikonowe dla kotów w TuZwierzaki.pl

W naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl znajdziesz szeroki wybór żwirków silikonowych dla kota. Zarówno bezzapachowe, jak i perfumowane. W opakowaniach o różnej wadze.

Jeśli nadal masz wątpliwości i nie potrafisz się zdecydować, napisz do nas. Ekipa TuZwierzki.pl z chęcią udzieli Ci wszelkiej pomocy w dokonaniu właściwego wyboru. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 498 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Ok
2024-04-10
Super ceny, super produkty, super sklep
pixel