Darmowa dostawa od 199,00 zł

Zabawki edukacyjne i interaktywne dla psa

19 produktów

Jeśli jesteś opiekunem psa, to wiesz, jak bardzo inteligentne i wymagające są to zwierzęta. Mało kto może poświęcić swojemu pupilowi cały dzień, aby zapewnić mu zajęcie i rozrywkę, która zaspokoi wszystkie jego potrzeby. Kiedy pies jest pozostawiony samemu sobie, zwykle zaczyna szukać dla siebie zajęcia, wybierając przedmioty, które znajdzie w domu i próbując się nimi bawić. Nie ma sensu walczyć z tą naturalną potrzebą aktywności, strofując psa i oczekując, że będzie leżał spokojnie przez cały dzień.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zapewnienie pupilowi dostępu do wysokiej jakości zabawek edukacyjnych dla psów. Są to produkty, które zapewniają czworonogom pasjonujące zajęcie na długie godziny. Zobacz szeroki wybór zabawek interaktywnych dla psa, który przygotowaliśmy dla Twojego pupila w tej części naszego sklepu.

Zabawki edukacyjne dla psa – jak działają?

Dobrze zaprojektowana zabawka edukacyjna dla psa angażuje różne zmysły zwierzęcia i zapewnia zajęcie na długi czas. Niezwykle ważne jest także wykorzystanie trwałych materiałów, które nie tylko nie rozpadną się przy intensywnej zabawie, ale także przetrwają wielokrotne mycie. Właśnie takie edukacyjne zabawki dla psów od najlepszych producentów znajdziesz w tej kategorii sklepu.  

Psy uwielbiają smakołyki! To dlatego wiele zabawek bazuje na ich wyszukiwaniu. Zabawka interaktywna dla psa, do której wsypiesz suchą karmę lub małe przysmaki, zapewni mu ekscytujące zajęcie na wiele godzin. Zabawki Nina Otosson mają różne, interesujące formy i kształty, a bazują właśnie na poszukiwaniu smaczków – skarbów, które psy uwielbiają znajdować. Zadanie polega na przesuwaniu elementów zabawki pyszczkiem lub łapami, aby dostać się do ukrytych kawałków jedzenia. Zwierzaki wyczuwają zapach karmy płynący ze środka przedmiotu, co motywuje je do interakcji z zabawką edukacyjną dla psa.  

Niektóre zabawki mają postać płaskiej, okrągłej lub czworobocznej podstawki z ruchomymi elementami, inne to kule lub piłeczki. Wspólną cechą zabawek edukacyjnych dla psa jest to, że dostarczają zajęcia na długo, angażują zmysły i zachęcają zwierzę do aktywności umysłowej i ruchowej. Żywe kolory, ciekawe kształty i humorystyczne motywy sprawiają, że zabawa jest jeszcze ciekawsza.  

W tej części sklepu znajdziesz m.in. piłeczki, w których schowasz smakołyki oraz inne zabawki do rzucania, dostosowane do używania w pomieszczeniach. To szczególnie ważne dla psów, które przebywają większość doby w mieszkaniu oraz dla wszystkich zwierzaków jesienią i zimą, kiedy pogoda na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia z domu. Zabawka interaktywna dla psa jest świetną formą spędzania czasu dla Twojego pupila, podczas gdy Ty możesz z czystym sumieniem zająć się swoimi sprawami lub obserwować, jak zwierzak próbuje wydobyć smakowite skarby z wnętrza przedmiotu.

Jaką zabawkę edukacyjną dla psa wybrać?

Niezależnie od tego, czy masz pod opieką dużego, czy małego psa oraz bez względu na jego wiek, warto byś zaopatrzył się w co najmniej jedną dobrej jakości zabawkę interaktywną dla psa. Każdy opiekun, który czasami zostawia swojego pupila samego w domu, doceni fakt, że pies zajmie się w tym czasie zabawą, zamiast sięgać po buty domowników lub inne sprzęty, aby znaleźć sobie rozrywkę.  

Wszystkie zabawki dla psa, które znajdziesz w TuZwierzaki.pl wyselekcjonowaliśmy bardzo starannie, abyś miał pewność, że zapewniasz swojemu pupilowi w pełni bezpieczne zajęcie nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w pobliżu. Materiały, z których wykonano te produkty, są trwałe i nie posiadają elementów, które zwierzak mógłby odgryźć i omyłkowo połknąć. To inwestycja na długie miesiące, a nawet lata wspaniałej zabawy!  

Interaktywne zabawki dla dzieci i psów działają podobnie. Aktywują się, gdy pies podejmuje akcję, np. dotknie zabawkę łapą. W ten sposób zachęcają zwierze do działania i zapewniają mu rozrywkę na długi czas. Możesz wybrać włochatą piłeczkę, która wydaje dźwięki po poruszeniu łapą lub pyskiem, a za jakiś czas cichnie, zachęcając psa do ponownej aktywności. Bardziej zaawansowane zabawki edukacyjne dla psa, takie jak płytki z ukrytymi smaczkami, stymulują zmysł węchu, co działa bardzo korzystnie na zachowanie czworonogów. Te produkty wymagają jednak pewnej cierpliwości i wytrwałości, którą musi wykazać się zwierzę, aby nauczyć się, jak działa zabawka i co trzeba zrobić, aby otrzymać upragniony smakołyk.  

Jeśli szukasz prezentu dla swojego pieska albo dla znajomego miłośnika tych zwierząt, zabawka edukacyjna dla psa będzie doskonałym wyborem. Trwały, solidny produkt od doświadczonego producenta gwarantuje bezpieczną i radosną zabawę na długo. Spróbuj kilku typów zabawek interaktywnych dla psa, aby dostarczyć mu różnorodnych bodźców i pobudzić zwierzę zarówno do aktywności ruchowej, jak i umysłowej. Zyskasz zadowolonego zwierzaka, który nigdy się nie nudzi i zamiast smętnie leżeć na podłodze albo niszczyć mieszkanie, zajmuje się rozwiązywaniem zagadki, gdzie ukryłeś jego ukochane smakołyki. 

Udanej zabawy i w razie pytań zapraszamy Państwa do kontaktu!

 

Zabawa dostarcza rozrywki, co z kolei jest źródłem radości. Nie da się ukryć, że z możliwości zabawy cieszą się nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Dla czworonogów jest to jedna z form rozrywki. Zabawy przybierać mogą różne formy. Od ruchowych, poprzez sprawnościowe, na edukacyjnych kończąc. Chociaż wiele osób nie do końca docenia czy też wierzy w sens kupowania zabawek edukacyjnych dla psa, są one bardzo dobrym rozwiązaniem. Na czym może polegać taka zabawa? Zazwyczaj są to przedmioty, dzięki którym nasz czworonożny przyjaciel, ma możliwość trenowania zmysłu węchu, a także swojej inteligencji. Bardzo często mogą być one wykorzystywane przez zwierzę do samodzielnej zabawy. Doskonałym przykładem zabawek edukacyjnych są różnego rodzaju zabawki na przysmaki dla psa. 

Zabawki interaktywne dla psów umożliwiają poniekąd zabawę polegającą na poszukiwaniu skarbów. W tym przypadku owymi skarbami jest nic innego jak ulubione smakołyki naszego czworonoga. Pies, przy użyciu węchu zaczyna czuć, że zabawka kryje coś, co lubi. Pobudza to go do wykonywania kolejnych ruchów zarówno pyszczkiem, jak i łapkami, do wydobycia z zabawki kawałków karmy czy też innych przysmaków. Zabawa ta działa korzystnie nie tylko kreatywność psa, ale także zmusza go do cierpliwości. Ów zabawki wysilają umysł psa, a kilkuminutowa zabawa odpowiada nawet 30 - minutowej aktywności fizycznej.  Bardzo często zabawki na przysmaki dla psa, wybierane są przez ich właścicieli ze w celu trenowania pracy węchowej, tzw. noseworking. Stosowana jest ona szczególnie w przypadku psów wycofanych, bojaźliwych oraz takich, którym brakuje pewności siebie. Praca psim węchem potrafi stabilizować pracę układu nerwowego, a także wyciszyć się. 

Asortyment naszego sklepu wciąż się poszerza. Nie zabrakło w nim także zabawek z serii edukacyjnych. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania ów zabawkami, dlatego na bieżąco analizujemy dostępne produkty na rynku, aby móc Państwu zaoferować najciekawsze zabawki o najwyższej jakości. Szczególnie polecamy Państwu dostępne w naszym sklepie gry edukacyjne marki Nina Ottosson. Równie ciekawą propozycją są maty węchowe, które oferuje między innymi Duvo+. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami zabawek edukacyjnych dla psów, a także innych akcesoriów dla zwierząt.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Ok
2024-04-14
Ok
pixel