Darmowa dostawa od 199,00 zł

Zabawki dla chomików i myszy

48 produktów

Małe gryzonie tak samo, jak inne zwierzęta potrzebują ruchu i zabawy. Szczególnie niepozorne chomiki i myszy, które są bardzo energicznymi zwierzętami. Konieczne musisz zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczone zabawki dla chomików i myszy! Urozmaicą czas małych gryzoni spędzony w klatce oraz pozwolą wykorzystać w zabawny sposób ich energię. Sprawdź produkty w naszym sklepie.

Zabawki dla chomika

Chomiki uwielbiają się wspinać, zakopywać, kopać tunele oraz biegać. Chomiczki są bardzo aktywne szczególnie w nocy, ponieważ prowadzą nocny tryb życia. Aby zapewnić chomikom dawkę dobrej zabawy, koniecznie wyposaż klatkę gryzonia w zabawki dla chomika. 

Pierwszym z must have akcesoriów dla chomika jest kołowrotek. Każdy chomik powinien mieć kołowrotek w swojej klatce. Kołowrotek dla chomika umożliwia mu wykorzystanie energii na bieganiu. Najważniejsze, by kołowrotek dla chomika był wykonany z plastiku lub drewna. Drewniany kołowrotek jest cichszy niż kołowrotek plastikowy. Dobrze, by kołowrotek miał z tyłu ściankę, może ją również mieć z przodu. Zabezpieczy to chomika podczas biegania przed wypadnięciem z kołowrotka. Kołowrotek nie może być wykonany z siatki! Mała łapka chomika może utknąć, co prawdopodobnie skończy się niemiłą wizytą u weterynarza. 

Z zabawek dla chomika do klatki zaopatrz się również w tunele. Tunel możesz zbudować sam lub skorzystać z gotowych produktów i stworzyć prawdziwy, długi tunel dla chomika. Małe gryzonie kojarzą tunele ze swoim naturalnym środowiskiem, ponieważ na wolności same je kopią. Z tą różnicą oczywiście, że kopią tunele pod ziemią. Zapewniając chomikowi tunel, na pewno dostarczysz mu niesamowitych wrażeń zaspokajających jego naturalne instynkty. 

Przeróżne drewniane zabawki dla chomika jak tunele, mostki, drabinki, będą nie tylko dobrą rozrywką i urozmaiceniem czasu. Drewniane zabawki dla chomika pełnią również inną ważną rolę. Chomiki mogą na nich ścierać swoje stale rosnące siekacze. Regularne ścieranie zębów chomika jest niezwykle ważne w pielęgnacji małego zwierzątka. 

Jeśli chcesz wypuścić swojego chomika poza klatkę, możesz zaopatrzyć się w kulę dla chomika. Jest to plastikowa kula, do której wkładasz chomika, by mógł sobie swobodnie pobiegać po Twoim pokoju. Nowoczesne kule dla chomików posiadają otwory wentylacyjne, by chomiczek mógł cieszyć się świeżym powietrzem wewnątrz kuli. 

W zabawkach dla chomika znajdziesz również zabawki przysmaki z sizalu czy z wikliny do gryzienia. Wytrzymałe zabawki dostarczą chomikowi długie godziny zabawy. 

Dobrymi gryzakami, a jednocześnie przysmakami dla chomika pomagające ścierać ząbki są gałązki jabłoni albo gruszy lub topinambur. 

Koniecznie sprawdź również inne akcesoria do klatek dla chomika. Drewniane domki, hamaki czy wygodne legowiska to tylko niektóre z niezbędnych klatkowych akcesoriów dla chomika.

Warto zainwestować w akcesoria dla gryzoni, ponieważ oprócz dostarczenia rozrywki, zachęcają małe gryzonie do ruchu. Ruch pomaga chomikom i myszom spalić kalorie. Dzięki czemu utrzymują smukłą sylwetkę, dbają o kondycję oraz zapobiegają rozwojowi chorób. 

Zabawki dla myszy

Myszy jak chomiki również często prowadzą nocny tryb życia. Również podobnie do chomików kochają ruch. Wspinanie, bieganie i zakopywanie się w kryjówkach to ulubione czynności myszy.

Dlatego w zabawkach dla myszy nie może zabraknąć kołowrotka. Kołowrotek dla myszy pomoże zaspokoić potrzebę ruchu gryzonia oraz utrzyma jego prawidłową wagę. 

Ponadto w zabawkach dla myszy również nie może zabraknąć przeróżnych tuneli, drewnianych zabawek oraz gryzaków. Myszki tak samo, jak chomiki czują potrzebę skracania swojego uzębienia. W mysiej klatce nie może zabraknąć różnorodnych akcesoriów dla małych gryzoni. Domek, hamak czy inne miejsce do wygodnego spania i odpoczynku to podstawa każdego wyposażenia klatki gryzonia.

Zabawki dla gryzoni DIY

 Zrobienie samodzielnie zabawek dla małych gryzoni jest czasochłonnym i nie takim prostym zadaniem. Szczególnie jak chcesz zrobić zabawki dla gryzoni drewniane, musisz mieć pewne umiejętności. Pamiętaj także, by używać preparatów do połączenia elementów bezpiecznych dla zwierząt. 

Z tego powodu definitywnie prostszym i bezpieczniejszym sposobem będzie kupienie sprawdzonych, drewnianych zabawek od Trixie czy Duvo. Polecamy również drewniane domki z Pinokio. Marka używa do składania i malowania domków tylko bezpiecznych materiałów, przeznaczonych dla zwierząt.

Zamiast męczyć się z tworzeniem zabawek, przeznacz swój czas na zabawę ze swoim chomikiem lub myszką. Wspólna zabawa pomoże wam zbudować niezwykłą przyjacielska więź i zaufanie. 

Kup zabawki dla gryzoni na TuZwierzaki.pl

W naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl znajdziesz wysokiej jakości zabawki dla myszy i chomików. Posiadamy produkty najbardziej znanych i cenionych marek jak Trixie i Duvo+. Jeśli kompletujesz klatkę dla chomika i myszy, sprawdź również kategorię naszego sklepu akcesoria do klatek. Znajdziesz tam jeszcze więcej produktów jak domki, przysmaki, legowiska czy miseczki i poidełka. Jeśli masz pytania, służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 499 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Szybko i bez żadnych problemów
2024-04-10
Super ceny, super produkty, super sklep
pixel