Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma dla królika

77 produktów

Króliki to zwierzęta roślinożerne, a więc takie, których jedynym pożywieniem są wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Sposób żywienia królików w zależności od wieku czy rasy niewiele się różni, a głównym składnikiem ich diety jest siano, które stanowić powinno 80% dziennego zapotrzebowania na energię. Dostarcza ono nie tylko witamin, ale także umożliwia ścieranie się zębów, które rosną przez całe życie. Dietę warto wzbogacać o zioła, zarówno suszone, jak i świeże, a także owoce i warzywa. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, gdyż ów produkty mają być jedynie uzupełnieniem diety, a nie jej podstawą. Bezwzględnie należy wyeliminować z diety królika zboża i produkty pochodzenia zbożowego. Nie poleca się podawania również różnego rodzaju kolb oraz wapienek służących do ścierania zębów.

Karma dla królika powinna być jedynie uzupełnieniem jego diety i stanowić około 10% dziennego zapotrzebowania na energię. Warto więc wybrać karmę, która będzie doskonale uzupełniać dietę zwierzęcia. Dobra karma dla królika to taka, która przede wszystkim w swoim składzie nie posiada zbóż. Bardzo ważnym składnikiem w króliczej diecie jest włókno surowe, które obowiązkowo powinno znaleźć się w karmie. Analizując skład, należy zwrócić również uwagę na ilość białek i tłuszczów. Ze względu na charakter uzupełniający, karma powinna charakteryzować się ich niskim poziomem. Niektóre propozycje karm dla królików posiadają w swoim składzie także probiotyki, odpowiedzialne za prawidłową pracę układu trawiennego. Na rynku dostępne są różne formy produktów żywieniowych dla zwierząt, jednak najwygodniejszą i najlepszą z nich są granulaty. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie takiej samej ilości składników karmy w każdym jej kawałku. Granulaty pozwalają także uniknąć niebezpiecznego niedoboru, a także nadmiaru niektórych składników odżywczych u królika.

Jeśli poszukują Państwo dobrej karmy dla swojego królika, bardzo dobrze trafiliście. W swoim asortymencie posiadamy zarówno granulaty, jak i mieszanki uzupełniające dietę zwierzaka. Chcąc zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów, a także zagwarantować bezpieczny i pełnowartościowy posiłek dla królika, wybieramy jedynie sprawdzone i polecane rozwiązania. W naszym sklepie znajdą Państwo karmy dla królików cenionych marek, takich jak Versele-Laga, BritWitte Molen czy Vitapol. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami karm dla królików i zakupu.

 

Każdy królik poza siankiem powinien dostawać dobrej jakości karmę dla królika. Króliki to zwierzęta roślinożerne. Głównym składnikiem pokarmu dla królika jest siano, które stanowi 80% jego dziennego zapotrzebowania na energię. Siano wspiera układ pokarmowy i pomaga w przesuwaniu treści pokarmowej. Sianko dla królika umożliwia również ścieranie przednich zębów, które rosną przez całe życie. Królik powinien mieć nieograniczony dostęp do siana. Zdrowym dodatkiem do króliczej diety będą gałęzie i korzenie, które również pomagają w ścieraniu siekaczy królika.

Pokarm dla królika warto wzbogacać o mieszanki ziołowe i roślinne dla gryzoni, zarówno suszone, jak i świeże, a także owoce i warzywa. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, gdyż te produkty mają być jedynie uzupełnieniem diety, a nie jej podstawą. Ważne jest, by zacząć podawać świeże owoce i warzywa dopiero po ukończeniu przez królika 4 miesiąca życia. Oczywiście każdy królik inaczej reaguje na podawane mu produkty. Dlatego kontroluj stan królika po nakarmieniu warzywami i owocami. Sprawdź, czy królik nie nabawił się rewolucji brzuszkowej w postaci biegunki. Owoce szczególnie suszone podawaj w małych ilościach, ze względu na znajdujący się w nich cukier.

Najlepsza karma dla królika

Karma dla królika powinna być jedynie uzupełnieniem jego diety i stanowić około 10% dziennego zapotrzebowania. Warto więc wybrać karmę pełnoporcjową dla królika, która będzie doskonale uzupełniać jego dietę. Najlepsza karma dla królika powinna charakteryzować się lekkostrawnością i niską kalorycznością. Dobra karma dla królika to taka, która przede wszystkim w swoim składzie nie posiada zbóż. Bezwzględnie należy wyeliminować z diety królika zboża i produkty pochodzenia zbożowego.

Bardzo ważnym składnikiem w pokarmie dla królika jest włókno surowe, które obowiązkowo powinno znaleźć się w karmie. Rola włókna w pożywieniu jest ważna, ponieważ redukuje powstawanie kul włosowych w przewodzie pokarmowym królika. Oczywiście, by nie dopuścić do powstawania bezoarów, pokarm królika musi być odpowiednio zbilansowany. Dodatkowo musisz zapewnić swojemu królikowi dużo ruchu. W czasie linienia zadbaj o dokładne wyczesywanie futra królika.

Analizując skład pokarmu dla królika, należy zwrócić również uwagę na ilość białek i tłuszczów. Ze względu na charakter uzupełniający, karma powinna charakteryzować się ich niskim poziomem. Niektóre propozycje karm dla królików posiadają w swoim składzie także probiotyki, odpowiedzialne za prawidłową pracę układu trawiennego. Na rynku dostępne są różne formy produktów żywieniowych dla zwierząt. Jednak najwygodniejszą i najlepszą z nich są granulaty. Takie rozwiązanie pozwala na dostarczenie takiej samej ilości składników karmy w każdym jej kawałku. Granulaty pozwalają także uniknąć niebezpiecznego niedoboru, a także nadmiaru niektórych składników odżywczych u królika. Granulaty dla królika stanowią karmę uzupełniającą codzienną dietę. Są niezbędne na początku drogi żywieniowej królika. Pamiętajcie, by zapewnić Waszemu królikowi stały dostęp do świeżej wody.

Karma dla królika na TuZwierzaki.pl

Jeśli poszukujecie wysokiej jakości karmy dla królika, bardzo dobrze trafiliście. W swoim asortymencie posiadamy zarówno granulaty, jak i mieszanki uzupełniające dietę zwierzaka. Chcąc zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów, a także zagwarantować pełnoporcjowy posiłek dla królika, wybieramy jedynie sprawdzone i polecane rozwiązania. W naszym sklepie znajdziecie karmy dla królików cenionych marek. Szczególnie polecamy Vesele-Laga Complete Cuni i Beaphar Nature.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu zoologicznego TuZwierzaki.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, więc zapraszamy do kontaktu. Sprawdź nasz wyjątkowy asortyment.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 469 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
Szybka wysyłka, super spakowany towar
2024-02-05
Bardzo polecam sklep TUZWIERZAKI.PL - zamówienie przebiegło bardzo sprawnie pod każdym względem. Na pewno tu wrócę. Iga
pixel