Darmowa dostawa od 199,00 zł

Zabawki dla psa

930 produkty

Zabawki dla psa są polecane przez wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się nauką i wychowywaniem psów. Dzięki zabawkom dla psów, mamy możliwość na jeszcze większe zżycie się z naszym podopiecznych. Pozwalają nam na nawiązanie swoistej, niepowtarzalnej więzi między psem a człowiekiem.

Prawidłowe funkcjonowanie czworonożnych przyjaciół uzależnione jest nie tylko od odpowiedniej diety, ale także od ruchu. Psy, podobnie jak dzieci, potrzebują aktywności i zabawy, co pozwala wyrzucić nadmiar zgromadzonej energii. Ograniczanie się do wychodzenia z psem na spacer nie wystarczy. Jednak wyjście z domu to doskonała okazja, aby pobawić się ze swoim pupilem. Niestety, wielu właścicieli czworonogów, wciąż nie zdaje sobie sprawy, że zabawa z psem przynosi korzyści w wielu płaszczyznach jego życia. Nie chodzi tylko o samą zabawę i zajęcie wolnego czasu, ale także o naukę nowych umiejętności.

Zabawki dla psa- jakie mamy rodzaje?

Aportowanie? Gryzienie? Węszenie? Każdy pies z pewnością ma ulubione przez siebie czynności. Z pomocą zabawek dla psów możemy zaoferować pupilowi wachlarz różnych zabaw, zainteresować go rozmaitymi czynnościami. Ogólnie rzecz biorąc, zabawki można podzielić na kilka kategorii.

Zabawki do rzucania dla psa, a więc wszelkiego rodzaju patyki, piłki czy frisbee, są doskonałe nie tylko do nauki aportowania. Wykorzystywane są także do codziennego treningu z psem. Wyrzucając zabawkę zachęcamy psa do wykonania aktywności, za którą możemy nagrodzić go smakołykiem. Jest to forma zabawy idealna dla wszystkich energetycznych psów.

Kolejny typ zabawek to zabawki dla psa na przysmaki. Są to zabawki, w których możemy umieścić ulubione przysmaki pupila. Zadaniem naszego psa jest znalezienie smakołyków za pomocą węchu, wyjęcie ich i zjedzenie. Pomogą psu z lękiem separacyjnym uporać się w sytuacji osamotnienia. Sprawdzą się także u tych psów, które traktują ów zabawkę jako trening cierpliwości.

Mamy też zabawki do gryzienia dla psa popularnie nazywane po prostu gryzakami. Mogą być wykonane z lateksu lub z naturalnych materiałów np. poroża jelenia. Pomagają również w codziennej higienie jamy ustnej psa. Uspokajają pupila oraz pomagają uporać się ze stresem dnia codziennego.

Tu warto wspomnieć o gumowych zabawkach dla psa, które posiadają specjalne wypustki. Sprawdzą się one nie tylko do masowania dziąseł, ale także do usuwanie resztek pożywienia z przestrzeni między zębowych. Zapobiegają także osadzaniu się kamienia nazębnego.

Często wybieranymi zabawkami są również wszelkiego rodzaju szarpaki dla psa. Dają nam możliwość siłowania się z czworonogiem. Wspólna zabawa na przeciąganiu pozytywnie wpływa na relację psa z człowiekiem i zacieśnia więzy. Sznury zrobione są zwykle z bawełny, co zapewnia bezpieczeństwo podczas frajdy szarpakiem.

Piszczące zabawki dla psa to głównie gryzaki, pluszaki lub piłki zawierające w środku piszczałkę. Dźwięk piszczałki pobudza czworonoga do zabawy i zaspokaja instynkt łowiecki. Sprawdzi się do wielu czynności: żucia, gryzienia, aportowana czy przytulania. Zabawki z piszczałką wykonane są z bezpiecznych materiałów jak plusz, guma oraz lateks.

Zyskującą na popularności kategorią zabawek są zabawki interaktywne dla psa. Mają one zróżnicowane poziomy trudności, dzięki czemu każdy właściciel znajdzie artykuł dla swojego czworonoga. Zabawkę należy dopasować do umiejętności futrzaka. Pies za pomocą węchu musi znaleźć przysmak albo drogę prowadzącą do przysmaku. Zabawki interaktywne łączą zabawę z ćwiczeniem umysłowym, a w nagrodę pies znajduje pyszne smaczki. Taka aktywność zwiększa pewność siebie i doskonale ćwiczy węch psa. Rozrywka umysłowa jest tak samo ważna, jak aktywność fizyczna.

Idealne na lato, do basenu czy na wyjazd nad wodę będą pływające zabawki dla psa. Dzięki zastosowaniu innych materiałów zabawka nie tonie i unosi się na wodzie. Ta cecha umożliwia psu zidentyfikowanie położenia zabawki. Pies łatwo znajduje pływającą zabawkę, dzięki czemu może przynieść ją z powrotem i bawić się dalej. 

Czy kongo to dobra zabawka dla psa?

Naprawdę ciekawą, zajmującą zabawką dla psa jest kongo. Kongo ma kształt bałwanka i wykonany jest z wytrzymałego materiału, głównie gumy. Jest to rodzaj uciekającej zabawki dla psa, która dzięki kształtowi przewraca się, odbija i turla. Zwiększa to zainteresowanie psa. Do kongo można włożyć karmę mokrą lub suchą. Kompatybilne będą również warzywa, ulubione smakołyki oraz inne potrawy o mazistej konsystencji. Kongo jest także doskonałą zabawką dla psa na przysmaki. Lizanie działa kojąco na psa, uspokaja go i wycisza. Kongo to zajęcie na długie godziny. Świetnie sprawdzi się jako relaks po spacerze oraz pozwoli zająć psa podczas nieobecności opiekuna.

Zabawki dla dużego psa

Oczywiście duże psy potrzebują dużych, mocnych zabawek. W końcu większe psy tak samo jak każde inne mają potrzebę ruchu czy gryzienia. W ich przypadku zainwestuj przede wszystkim w wytrzymałe zabawki dla psa. Zadbasz wtedy nie tylko o rozrywkę czworonoga, ale także o jego bezpieczeństwo. Jeśli pies uszkodzi zabawkę, zacznie ją gryźć, rozrywać i finalnie połknie kawałki, może się to skończyć wizytą u weterynarza. Dlatego zwróć uwagę nie tylko na materiał, ale również na rozmiar zabawki. Mała piłka, gryzak czy drobne elementy w maskotkach mogą doprowadzić do zadławienia.

Do zabawek dla dużego psa bezpiecznych i w 100% naturalnych należą gryzaki z rogu Daniela czy drewna. Świetnie również sprawdzą się kości wypełnione mięsem. Jeśli chcemy urozmaicić zabawę możemy skorzystać z szarpaków stworzonych z bawełnianego sznura, które mają na końcu zawieszone poroże jelenia. Szarpaki od 4Dogs są solidnie wykonane. Łączą żucie oraz przeciąganie w jednej zabawce. Fajnie sprawdzą się także kongo, które zostało opisane powyżej. Aportowanie, czyli rzucanie zabawki po to, by pies grzecznie ją przyniósł z powrotem, by móc bawić się dalej jest ulubioną czynnością nie jednego wielkiego psa. Zabawkami dla dużego psa do aportowania będą drewniane aporty, frisbee, duże piłki oraz piłki do rugby. Polecamy zapoznać się z ofertą marki Boomer Ball, ponieważ ich piłki dla psa są bardzo wytrzymałe.

Niestety, pamiętaj, że żadna zabawka nie jest niezniszczalna. Chodzi o to, by znaleźć zabawkę dla dużego psa, która wytrzyma więcej i znacznie dłużej niż inne zabawki. 

Zabawki dla szczeniaka

Szczeniaki są urocze, ciekawskie oraz pełne energii, którą chcą spożytkować na zabawie ze swoim opiekunem. Kupując wyprawkę dla małego psa właściciele zadają sobie ważne pytanie. Jakie zabawki dla szczeniaka wybrać?

Po pierwsze zabawki dobierz do rozmiaru nowego członka rodziny. Objęcie szczęką dużej, ciężkiej zabawki może być zbyt wymagające i pies nie będzie chciał się bawić.

Po drugie dopasuj twardość zabawki do mlecznych zębów szczeniaka. Nie mogą być one za twarde, gdyż szczenię może zrobić sobie krzywdę.

Najlepsze zabawki dla szczeniaka to:

  • Gryzaki dla szczeniaka, mogą być naturalne z uszu królika czy ze żwaczy wołowych. Są one zdrowe i stosunkowo miękkie dla delikatnych ząbków psa. Gryzaki zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia zwierzaka i uspokajają go. Gumowe gryzaki z wypustkami idealnie nadadzą się dla szczeniąt ząbkujących. Przynoszą ulgę małym psom, ponieważ jednocześnie masują ich dziąsła. Można je także włożyć do lodówki. Gryzaki przydają się także przy oduczaniu szczeniaka gryzienia palców u rąk czy nóg. 
  • Kongo również będzie zajmującą zabawką dla szczeniaka. Wybierz kongo z bardziej miękkiego materiału oraz w mniejszym rozmiarze (XS lub S), przeznaczonego do ząbków zwierzaka. Kongo napełnij pysznymi smakołykami i pozwól zatracić się psu w zabawie. 
  • Pluszaki dla szczeniaka są miękkie i lekkie. Jest to podstawowy element wśród zabawek dla szczeniaka. Idealne do spania, zabawy oraz tarmoszenia. Każdy piesek powinien mieć ulubioną maskotkę, która jest z nim od psiego dzieciństwa. Pluszaki potrafią być wspaniałymi kompanami do wspólnych zabaw. Zapewniają również szczeniakowi bezpieczeństwo oraz zaspokajają potrzebę ciepła.
  • Ringi i szarpaki dla szczeniaka z bawełnianym sznurem, które umożliwiają tworzenie więzi poprzez wspólną zabawę psa z opiekunem. Szarpaki sprawdzą się w wielu rozrywkach jak przeciąganie czy aportowanie. Uważaj, żeby nie ciągnąć szarpaka za mocno, by nie uszkodzić ząbków. 
  • Piszczące zabawki dla szczeniaka pobudzają psa do hulanek. Mały pies jest rozbrykany, więc każdy dźwięk lub odgłos jest dla niego bodźcem do zabawy. Dlatego warto zaopatrzyć się w zabawki o różnych teksturach oraz dźwiękach, by zaspokoić ciekawość szczeniaka. Jednocześnie mały pies edukuje się i rozwija. 

Zabawki dla szczeniaka powinny być wytrzymałe i elastyczne. Dzięki zabawie szczenię rozwija inteligencję oraz tworzy więź z opiekunem, uczy się lojalności. Z firm produkujących zabawki dla szczeniaków polecamy Zolux oraz Petstages.

Zabawki dla psa niszczyciela

Z pewnością muszą to być przede wszystkim wytrzymałe zabawki. Do grupy psich niszczycieli nie zaliczają się jedynie duże psy z mocnymi szczękami. Także małe i średnie psy, które zaciekle szarpią swoje zabawki lub gryzą je w jednym miejscu. Do mocniejszych materiałów używanych przy produkcji wytrzymałych zabawek dla psa należą guma i kauczuk. Porządne piłki nie uginają się pod naciskiem ludzkiej ręki albo szczęki psa. Dlatego oprócz mocnych piłek dla psa od Boomer Ball, polecamy także wytrzymałe piłki oraz piłki połączone z szarpakiem od Coockoo. Piłki dentystyczne również świetnie sprawdzą się do żucia i gryzienia. Jednocześnie dbają o higienę jamy ustnej psa i mają przeróżne smaki. Oczywiście czym by była ta lista bez wymienienia zabawek dla psa na przysmaki. Kongo oraz kula smakula, z której wypadają smakołyki, również nalezą do bardzo mocnych zabawek. Zamiennikiem tych zajmujących zabawek dla psów może być mata do lizania. Super sprawdzą się szarpaki dla psa od Duvo+. 

Wszystkie wymienione zabawki, a także wiele więcej znajdą Państwo w naszym sklepie. Od lat staramy się tak dopasować swój asortyment, aby każdy klient miał możliwość wyboru odpowiedniej zabawki dla swojego psa, nie tylko ze względu na sposób przeznaczenia, ale także na jego cenę. Dbamy, aby oferowane przez nas zabawki były wysokiej jakości, przez co spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa. U nas znajdą Państwo zabawki takich firm jak Duvo+ czy Trixie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 592 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Profesjonalna obsługa, pomimo braku jednego produktu, doradzili zmianę i to był strał w 10.
2024-07-11
Szybko sprawnie oceniam na 5
pixel