Darmowa dostawa od 199,00 zł

Preparaty do wody

88 produktów

W tym dziale naszego sklepu zoologicznego TuZwierzaki.pl czeka na Ciebie szeroka oferta preparatów do akwarium:

  • preparaty do uzdatniania wody w akwarium 
  • preparaty dla roślin akwariowych 
  • preparaty dla ryb akwariowych
  • preparaty na glony w akwarium

Są to produkty znanych i cenionych marek na rynku akwarystycznym: Tropical, Zoolek, Aqua-art., Easy Life, Tetra czy JBL.

Zapoznaj się z naszym asortymentem akwarystycznym i zadbaj o zdrowie swoich rybek z TuZwierzaki.pl.

Preparaty do uzdatniania wody w akwarium

Woda wodociągowa nie zawsze stanowi bezpieczne środowisko dla flory i fauny akwariowej. Aby stworzyć sprzyjające warunki dla swoich roślin i zwierząt wodnych, dostosuj odpowiednio parametry wody w zbiorniku. Jak to zrobić? Przede wszystkim uwzględnij potrzeby konkretnych gatunków ryb, skorupiaków oraz roślin. W zależności od gatunku może różnić się zapotrzebowanie zwierząt na mikroelementy i bakterie zawarte w wodzie. A także inne pH czy temperaturę wody.

W takim razie, jakie preparaty do uzdatniania wody w akwarium wybrać?

Preparaty do oznaczania parametrów wody akwariowej

Jeśli poszukujesz preparatów do oznaczania parametrów wody w akwarium, świetnie trafiłeś. W sklepie TuZwierzaki.pl posiadamy produkty do oznaczania takich parametrów wody jak pH czy twardość. Znajdziesz tutaj także produkty, dzięki którym ustalisz zawartość pierwiastków mineralnych w wodzie akwariowej. Na przykład żelaza, wapnia, magnezu czy miedzi. 

W swojej ofercie posiadamy także produkty, które są testami wielowymiarowymi. I dzięki jednemu testowi możesz ustalić kilka parametrów wody akwariowej naraz.

Preparaty bakteryjne do wody w akwarium

Jedną z kategorii produktów do wody akwariowejpreparaty bakteryjne do akwarium. Zawierają one żywe kultury bakterii. Utworzą sprzyjającą równowagę mikrobiologiczną w akwarium dla Twoich zwierząt i roślin.

Bakterie te rozkładają skutecznie materię organiczną znajdującą się w akcesoriach akwarystycznych oraz podłożu. Preparaty te sprawdzą się zarówno przy zakładaniu nowego zbiornika, jak i przy podmianach wody w starych akwariach.

Dzięki stosowaniu preparatów bakteryjnych do akwarium woda jest bezpieczna dla Twoich wodnych pupili.

Preparaty antychlorowe do akwarium

Chlor w surowej wodzie wodociągowej jest toksyczny dla ryb. Powoduje podrażnienie oskrzeli i błon śluzowych, a nawet poparzenia. Nie narażaj więc swoich rybek na niepotrzebne cierpienie. Woda powinna być odstana przez kilka dni, by chlor się z niej uwolnił. Co w sytuacji, gdy natychmiast potrzebujesz podmienić wodę w akwarium? 

W przygotowaniu wody akwariowej ważne jest więc jej odchlorowanie. Zastosuj w tym celu preparaty antychlorowe do akwarium. Ich specjalistyczna formuła pozwala na szybką i skuteczną eliminację chloru w wodzie. 

Preparaty mineralne do akwarium

Do oczyszczania surowej wody wodociągowej możesz użyć także preparatów mineralnych. Naturalne preparaty zawierają w sobie specjalną kompozycję minerałów. Dodane do wody w akwarium natychmiast ją oczyszczają.

Sprawiają, że woda staje się krystalicznie czysta. Usuwają zmętnienie, nieprzyjemne zapachy oraz neutralizują zanieczyszczenia chemiczne w tym amoniak. To naturalne preparaty, które są bezpieczne dla zwierząt i roślin akwariowych.

Preparaty do zmiany pH wody w akwarium

W zależności od tego, jakie gatunki zwierząt zamieszkują Twoje akwarium, pH wody powinno być inne. Aby zmienić pH wody akwariowej, skorzystaj z preparatów do zmiany pH wody akwariowej

Jeśli chcesz zakwasić wodę, wybierz środki obniżające pH wody akwariowej. Niskie pH jest korzystne między innymi dla skalarów czy pielęgniczek. 

Jeśli chcesz, by była bardziej zasadowa, wybierz preparaty podwyższające pH akwarium. W tej wodzie świetnie będą się czuć gupiki pawie oczka czy pyszczaki złociste.

Odczyn pH wody akwariowej dostosowany do potrzeb ryb jest warunkiem niezbędnym dla zachowania ich w dobrej kondycji.

Preparaty do uzdatniania wody dla skorupiaków

Czy w Twoim akwarium znajdują się krewetki bądź inne skorupiaki? Zadbaj o nie z preparatami do uzdatniania wody dla skorupiaków. Produkty te neutralizują sole metali ciężkich, które są toksyczne dla skorupiaków.

Dodatkowo zabezpieczają ciałka skorupiaków przed drażniącym działaniem świeżej wody wodociągowej. Tym samym ułatwiają aklimatyzację w nowym zbiorniku i minimalizują stres zwierząt. Co więcej, środki te zawierają składniki, które sprzyjają prawidłowemu wzrostowi skorupiaków.

Preparaty do przygotowania wody czarnej

Wody czarne charakteryzują się innymi parametrami niż krystalicznie czyste wody typowego akwarium. Przede wszystkim kolor wody w akwarium black water jest głęboki, brązowy, wyraźnie ciemniejszy. 

Aby założyć wodę czarną w akwarium, przydadzą Ci się preparaty do przygotowania wody czarnej. Zawierają wyciągi z torfu, migdałecznika morskiego czy kory dębowej. Zabezpieczą Twoje ryby, skorupiaki i rośliny przed szkodliwym działaniem wody wodociągowej. Ubogacą mikrobiom akwarium i zapewnią prawidłowe warunki do prowadzenia Twojego wyjątkowego, czarnego akwarium.

Sole akwarystyczne

Sole akwarystyczne pozwalają na przygotowanie wody dla ryb akwariowych. Uzupełniają wodę o niezbędne dla ryb minerały.

W TuZwierzaki.pl znajdziesz kilka rodzajów soli akwarystycznych. Między innymi sole akwarystyczne potrzebne do przygotowania kąpieli zdrowotnych dla ryb o gorszej kondycji. A także sole akwarystyczne, które pomogą Ci w przygotowaniu wody czarnej. Jeśli potrzebujesz soli do wylęgu artemii, także znajdziesz je w naszym asortymencie.

Preparaty dla roślin akwariowych 

W prowadzeniu akwarium ważne jest także, by odpowiednio zadbać o rośliny akwariowe. Pamiętaj, by odpowiednio je nawozić, uzupełniać mikroelementy. Między innymi żelazo, którego niedobór może prowadzić do chlorozy. 

Wśród preparatów dla roślin w akwarium dostępnych w TuZwierzaki.pl znajdziesz odżywki dla roślin do stosowania bezpośrednio pod korzenie roślin. Umieszczone pod rośliną, uwalniają się stopniowo, odżywiając roślinę nawet kilka tygodni.

Rośliny odpowiednio odżywione będą rosły silne i zdrowe. Sprawdź więc naszą ofertę preparatów dla roślin akwariowych.

Preparaty dla ryb akwariowych

W naszym internetowym sklepie TuZwierzaki.pl mamy wiele produktów dla ryb akwariowych. Wśród nich znajdziesz preparaty dla ryb, które działają leczniczo. Przeznaczone są do stosowania w różnego rodzaju infekcjach grzybiczych czy innych chorobach, w tym rybiej ospy.

Znajdziesz tutaj także preparaty dla ryb w postaci odżywek. Dzięki nim uzupełnisz mikroelementy w diecie swoich ryb oraz zapewnisz im odpowiednie warunki środowiskowe. To suplementy, które pozwolą wzmocnić odporność Twoich ryb i pozytywnie wpłyną na ich kondycję.

Preparaty na glony w akwarium

Akwarium zaatakowane przez inwazję glonów to nic przyjemnego. Ani dla Twoich ryb i roślin, którym glony odbierają i składniki mineralne. Ani dla Ciebie, ponieważ akwarium traci swój urok. 

Pozbądź się glonów, stosując odpowiednie preparaty na glony w akwarium. Reagując natychmiast, masz szansę na powstrzymanie rozprzestrzeniania się glonów w Twoim zbiorniku wodnym. 

Jeśli zakładasz akwarium lub potrzebujesz środków do jego pielęgnacji, sprawdź naszą ofertę preparatów do akwarium. W TuZwierzaki.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by Twoje wodne stworzenia cieszyły się czystym i sprzyjającym środowiskiem. A wszystko po to, by Twoje akwarium prezentowało się nadzwyczaj atrakcyjnie. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 499 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-23
Szybka realizacja zamówienia. Produkt wysokiej jakości, cena bardzo przystępna. Polecam
2024-03-21
Obsługa szybka i sprawna
pixel