Darmowa dostawa od 199,00 zł

Kotniki dla ryb

8 produktów

W tym dziale naszego zoologicznego sklepu internetowego TuZwierzaki.pl znajdziesz kotniki i kojce dla ryb.

Kojec i kotnik dla rybek to akcesorium dla ryb żyworodnych, które jest podstawowym wyposażeniem każdego akwarysty. W swojej ofercie posiadamy kotniki dla ryb marek cenionych na rynku akwarystycznym, między innymi: Aqua DellaAqua Nova czy Happet.

Sprawdź akcesoria akwarystyczne dostępne w naszym sklepie.

Kotniki dla rybek. Co to za produkt?

Ryby żyworodne nie składają ikry, a rodzą małe rybki, które mogą stać się łatwym pokarmem dla większych mieszkańców akwarium, jak i samej matki. Jeśli zależy Ci na narybku, musisz chronić rybki przed zjedzeniem. Dlatego ciężarną samicę należy odizolować. Może być to inne akwarium lub specjalnie wydzielona przestrzeń w akwarium. Kotniki posiadają także małe otwory, dzięki którym narybek może uciec od samicy. Kotnik dla ryb to miejsce, w którym narybek przychodzi na świat, stąd też jego nazwa, od kocenia się, czyli rodzenia. 

Czym jest kojec dla ryb?

Kojec dla narybku to swego rodzaju rybie przedszkole. To miejsce, w którym narybek żyje w izolacji od pozostałych ryb akwariowych. Kojec zapewnia rybkom bezpieczne miejsce do wzrostu i rozwoju, bez ryzyka zjedzenia przez dorosłe osobniki. Jeśli zależy Ci więc na odchowaniu małych rybek, musisz posiadać w swoim akwarium kojec dla ryb. W większości przypadków kotnik i kojec sprzedawane są w zestawie.

Kojec może zapewnić także dodatkową funkcję izolatki. Możesz w nim odizolowywać chore ryby.

Jaki kotnik i kojec dla ryb wybrać?

Wybierając kotnik i kojec do swojego akwarium, musisz dopasować je do gabarytów zbiornika, jak i rybek, które będą w nim mieszkać. Większość tych produktów wykonanych jest z bezpiecznego dla ryb plastiku. 

W naszym sklepie posiadamy różne rodzaje kotników. Poniżej podpowiadamy jakie są ich najważniejsze cechy.

Rodzaje kotników i kojców dla ryb akwariowych

Na rynku istnieje kilka rodzajów kotników dla ryb. W naszym sklepie znajdziesz:

•  kotniki siatkowe - na stelażu rozciągnięta jest siateczka; możesz umieścić go jedynie w górnej części akwarium, na równi z poziomem wody.
•  kotniki i kojce plastikowe - w całości wykonane z plastiku, przypominające klatki,

Ze względu na sposób montażu możemy wyróżnić:

•  kotniki i kojce pływające - unoszą się same, dzięki poduszce powietrznej,
•  kotniki i kojce zawieszane - za pomocą specjalnych haczyków czy przyssawek przyjmujesz kotnik do szyby akwarium.

To jaki kotnik dla rybek oraz kojec wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie i warunków Twojego akwarium.

Zalety kojców i kotników dla ryb

Szczególnie ważną zaletą kotników dla ryb jest praktyczność. Jeśli posiadasz kotnik, nie musisz izolować ciężarnej samicy w innym akwarium. Nowo narodzone ryby od samego początku przebywają w takich samych warunkach jak pozostałe ryby. Parametry wody są jednakowe w kotniku, a potem w kojcu, jak i poza nimi. Dzięki temu rybki przyzwyczajone są do swojego akwarium i gdy wypuszczasz je z kojca, nie doznają szoku związanego ze zmianą środowiska. 

Kotniki i kojce pozwalają także po prostu zaoszczędzić miejsca, prądu i wody. Jeśli posiadasz małe mieszkanie, kotnik i kojec będzie stanowił idealny wybór.

Kojec i kotnik dla ryb dla w TuZwierzaki.pl

Teraz już wiesz, dlaczego warto w swoim akwarium posiadać kotnik i kojec dla ryb. Ochronią one nowo narodzone rybki i zapewnią bezpieczne warunki do wzrostu. Jeśli pragniesz odchować nowe pokolenie rybek, sprawdź nasz asortyment i wybierz kotnik dla rybek i kojec do Twoich potrzeb.  

Jeśli masz pytania, nie czekaj! Skontaktuj się z nami! Służymy pomocą w wyborze idealnego kojca i kotnika dla rybek w Twoim akwarium.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Wszystkiego ok, dziękuję
2024-05-02
Fajny sklep, fajni ludzie, super asortyment. Szeroka oferta pasków dentystycznych dla psów, przysmaków dental, szczotek i past. Szok! Dziękuję za pomoc.
pixel