Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma dla gryzoni i małych zwierząt

231 produkty

Chociaż sposób hodowli wielu małych zwierząt i gryzoni nie wiele się od siebie różni, a bardzo często jest on niemalże identyczny. Warto pamiętać jednak, że każde z nich powinno dostawać w pełni wartościowy, ale przede wszystkim dopasowany do ich potrzeb pokarm. Dla niektórych zwierząt gotowa karma w formie granulatu to jedynie uzupełnienie diety składającej się głównie ze świeżych składników, a dla innych jest to w pełni wystarczające źródło pożywienia. Wbrew ogólnym przekonaniom, że dieta małych zwierząt i gryzoni opiera się głównie na zbożu, wcale tak nie jest. Najlepszym przykładem tego są świnki morskie oraz króliki, które bardzo często karmione są zbożami, co jest błędem, gdyż nie trawią one skrobi. Równie ważny jest fakt, karmienia zgodnie z zaleceniami, co uniemożliwia nam przekarmienie zwierzątka, a w efekcie problemów trawiennych. Wybierając karmę dla gryzoni czy karmę dla małych zwierząt dopasowaną do rasy oraz gatunku naszego zwierzątka, otrzymamy w pełni zbilansowany produkt, zawierający niezbędne składniki.

Mały organizm jest słabszy i bardziej podatny na różnego rodzaju choroby i problemy zdrowotne. Właśnie między innymi dlatego powinniśmy ze szczególną troską wybierać karmę dla królików, świnek morskich, szczurów, myszy, chomików, czy innych gryzoni. Wybór odpowiedniej karmy, w skład której wchodzą wysokiej jakości składniki pochodzenia naturalnego zapewnić może zdrowie i witalność naszego zwierzaka. Jeśli już zapoznaliśmy się z zasadami żywienia zwierzątka, jakiego jesteśmy właścicielami, warto zwrócić uwagę na skład karmy, jaką wybraliśmy, niezależnie czy jest to pokarm podstawowy, czy uzupełniający dla naszego zwierzaka. Na pierwszy rzut oka karmy dla małych zwierząt i gryzoni niewiele się różnią, jednak różnice te są dość istotne. W składzie gotowych mieszanek znajdziemy między innymi różnego rodzaju suszone zioła i trawy, a także warzywa i owoce. Istotną różnicą jest nie tylko ich proporcja, ale także zawartość zbóż. Jeśli już znaleźliśmy kilka propozycji karm dla naszego zwierzaka, warto spośród nich wybrać tę, której składniki pochodzą z naturalnych, ekologicznych upraw. Z czasem, nasze zwierzę nauczy nas, co lubi, a czego nie, a my będziemy mieli możliwość wymiany karmy na dopasowaną do jego preferencji i upodobań.

Decyzja o zakupie zwierzątka zawsze powinna być poprzedzona wnikliwą analizą jego zachowania oraz sposobu żywienia. W naszym sklepie dostaną Państwo szeroki asortyment specjalistycznych karm dopasowanych do preferencji, upodobań, a także gatunku Państwa zwierzątka. Oferujemy produkty znanych i cenionych marek takich jak Brit, PuurBeaphar czy Duvo+. Charakteryzują się one wysoką jakością użytych składników, a także zbilansowaniem pod kątem zapotrzebowania zwierzaka. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakupu najlepszych na rynku karm dla gryzoni i małych zwierząt.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Wszystkiego ok, dziękuję
2024-05-02
Fajny sklep, fajni ludzie, super asortyment. Szeroka oferta pasków dentystycznych dla psów, przysmaków dental, szczotek i past. Szok! Dziękuję za pomoc.
pixel