Darmowa dostawa od 199,00 zł

Klikery i gwizdki dla psa

11 produktów

Potrzebujesz pomocy w szkoleniu i treningu psa? Fantastycznie! Przedstawiamy Ci niezawodne klikery i gwizdki dla psa. Będą one nieocenionym wsparciem przy nauce komend i doskonaleniu umiejętności czworonoga. Są to tanie i praktyczne gadżety, z którymi jako opiekun psa, powinieneś się zapoznać.

Kliker dla psa

Kliker dla psa jest małym plastikowym pudełeczkiem, wewnątrz którego znajduje się blaszka. Pod wpływem przycisku urządzenie wydaje charakterystyczny klik. Dźwięk ten może być indywidualny dla klikerów w zależności od marki. Jest to niedrogi przedmiot, który skutecznie pomoże Ci podczas szkolenia psa. Zdecydowanie ułatwia futrzakowi naukę sztuczek!

Jak działa kliker?

Kojarzysz z biologii lekcję o odruchach warunkowych oraz psie Pawłowa? Pawłow podawał pupilowi jedzenie i dzwonił jednocześnie dzwonkiem. Dzięki temu czworonóg kojarzył dźwięk wydawany przez dzwonek z porą na posiłek. Po pewnym czasie pies już na sam dźwięk dzwonka reagował wzmożonym wydzielaniem śliny. Pupil skojarzył dzwonek z przyjemnością, którą daje uczucie jedzonka w pyszczku i brzuszku. Odruch warunkowy, czyli ślinienie na dźwięk dzwonka, został utworzony na bazie odruchu bezwarunkowego, czyli ślinienia się na jedzonko. 

Kliker dla psa działa właśnie na tej zasadzie. Podając psu smakołyk w towarzystwie "kliknięcia" za wykonanie polecenia, kształtujesz u psa skojarzenie dźwięku z przyjemnością. Dlatego natychmiast po przyciśnięciu klikera podaj pupilowi smaczek. Będzie to dla niego jednoznaczna informacja, że prezentowane zachowanie jest pożądane. Dźwięk klikera czworonóg utożsami ze smakołykiem i nagrodą oraz dobrym zachowaniem, które dzięki temu będzie w przyszłości powielać.

Po pewnym czasie sam "klik" bez smaczka wystarczy, by pies czuł się nagrodzony za właściwie wykonanie polecenia.

Jak zacząć trening z klikerem dla psa? Instrukcja krok po kroku

  1. Przygotowanie: Na początek przygotuj sobie dużo smaczków oraz kliker. Znajdźcie spokojne miejsce, by pies nie rozpraszał się podczas ćwiczenia.
  2. Zapoznanie: Zapoznaj psiaka z klikerem. Po kliknięciu natychmiast podaj pupilowi przysmak. Pies musi skojarzyć, że klik jest równoznaczny z podaniem smakołyka, dzięki czemu będzie chętniej wykonywał polecenia. Możesz ten krok powtórzyć kilka razy.
  3. Komenda: Podaj psu jedną komendę, nad którą chcesz z nim w tym momencie ćwiczyć. Może być to siad, leżeć, ukłon czy podaj łapkę. 
  4. Nagroda: Za każdym razem, gdy pies po poleceniu głosowym poprawnie wykona zadanie, użyj klikera i natychmiast podaj psu przysmak. 
  5. Odstawienie klikera: Gdy pupil opanuje już daną komendę, możesz zacząć powoli wycofywać kliker oraz smakołyki. To nie znaczy, że masz zapomnieć o nagradzaniu psa! Zastąp przysmak entuzjastyczną pochwałą lub pogłaskaniem futrzaka. 

O czym należy pamiętać przy pracy z klikerem?

  • Wzmacnianie pozytywnych zachowań. Kliker dla psa jest skuteczną pomocą w nauce pożądanych zachowań i doskonaleniu umiejętności pupila. Nie służy do karcenia, zwracania uwagi lub przywoływania.
  • Cierpliwość. Podczas szkolenia uzbrój się w cierpliwość. Praca z klikerem ułatwia szkolenie, ale nadal jest czasochłonna. 
  • Nagradzanie. Musisz pieska nagradzać za każdym razem, gdy użyjesz klikera. Nawet jeśli to był przypadkowy klik nadal jesteś zobowiązany do podania psu smaczka. 
  • Odstawienie klikera. Nie musisz używać klikera przez całe życie psa! Odstaw urządzenie, gdy pupil będzie prawidłowo reagował na komendy głosowe. 

Gwizdek dla psa

Jest to mały gadżet, który operuje na tonach niesłyszalnych dla człowieka, za to doskonale docierających do uszu psa. Gwizdek dla psa służy do wzmacniania pozytywnych zachowań. W przeciwieństwie do klikera znakomicie sprawdza się w przypadku nauki przywoływania pupila do siebie. 

W naszym sklepie internetowym TuZwierzaki.pl znajdziesz gwizdki metalowe, z bawolego rogu i plastikowe. Polecamy szczególnie gwizdki dwutonowe, które umożliwiają wydawanie różnorodnych dźwięków. Konkretny ton będzie odpowiadać określonej komendzie. Dodatkowo dzięki rzemyczkom dołączonym do gwizdka zawsze możesz go mieć przy sobie. Komfortowo powiesisz gadżet na szyi lub przyczepisz do szlufki spodni, nie martwiąc się o zgubienie go w trawie. 

Jak używać gwizdka dla psa?

  1. Najpierw tak jak w przypadku klikera musisz popracować nad tym, by pies skojarzył dźwięk gwizdka ze smacznym przysmakiem i fajnym uczuciem w brzuszku. Gdy użyjesz gwizdka, natychmiast podaj psu smaczek. W przypadku szczeniaka możesz podać miskę z karmą. Powtórz ten krok klika razy.
  2. Dając psu jedną komendę, którą chcesz pupila nauczyć, dołącz do dźwięku gwizdka ruch ręką. Dostarczysz nie tylko bodźca słuchowego (gwizdek), ale także bodźca wzrokowego (ruch ręką). Jest to niezbędny elementem w komendach na odległość. 
  3. Aby mieć wolne ręce do ruchu, koniecznie naucz się trzymać gwizdek ustami, między zębami. Nie trzymaj gadżetu cały czas ręką. 
  4. Pamiętaj, że różne dźwięki gwizdka powinny oznaczać inne czynności, np. dwa gwizdy oznaczają komendę "przyjdź do mnie", a jeden gwizd oznacza zmianę kierunku ruchu.
  5. Dystansuj dźwięk! Im pies jest dalej, tym powinieneś głośniej gwizdać.
  6. Chowaj gwizdek daleko od dzieci, by się nim nie bawiły i nie dezorientowały psa.

Klikery dla psa i gwizdki na TuZwierzaki.pl

W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz klikery i gwizdki dla psa od zaufanych marek jak Trixie czy Duvo+. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb. Codziennie staramy się zagwarantować obsługę najwyższej jakości, dlatego, jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Wspaniały sklep, wszystko perfect i terminowo. Gorąco polecam!
2024-04-14
Z przyjemnością wracam do tego sklepu. Sprawnie, miło i wygodnie!
pixel