Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma i przysmaki dla ptaków zimujących

26 produktów

Witaj! W tym dziale naszego sklepu dla zwierząt TuZwierzaki.pl znajdziesz produkty dla ptaków zimujących. W swojej ofercie posiadamy pożywne karmy i przysmaki, które pomogą przetrwać im nawet srogie zimy. To produkty znanych i cenionych producentów, takich jak: Versele-Laga, GamiHappy Bird czy Megan. Poznaj naszą ofertę oraz dowiedz się, kiedy i w jaki sposób dokarmiać ptaki w Twojej okolicy!

Czy dokarmiać ptaki zimą?

Zanim zaczniesz dokarmiać skrzydlatych przyjaciół musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by dokarmiać ptaki jedynie, gdy warunki są wyjątkowo niesprzyjające. Podawanie karmy w okresach względnie bezpiecznych przyczynia się do oswajania dzikich zwierząt i rozleniwienia ich. Są to sytuację potencjalnie dla nich niebezpieczne. Podawaj dodatkową karmę ptakom tylko w czasie ciężkiej zimy, gdy dostęp do pokarmu jest ograniczony.

Nie wszystkie gatunki ptaków zimujących mają takie same preferencje żywieniowe. Zwróć uwagę na dobre mieszanki karm dla ptaków oraz dostosuj przysmaki do potrzeb poszczególnych gatunków. Oto kilka przykładów różnic w preferencjach żywieniowych ptaków zimujących:

  • Sikorki — preferują tłuste pokarmy, takie jak tłuszczowe kulki z nasionami czy orzechy
  • Wróble — chętnie jedzą mieszanki ziaren, np. proso, nasiona słonecznika czy owies
  • Kosy — zjadają owoce, takie jak jabłka, gruszki czy rodzynki

Podając karmę dla zimujących ptaków, zwróć uwagę na różnorodność przysmaków. Zaspokoisz potrzeby jak największej liczby gatunków ptaków zimujących w Twoim ogrodzie.

Jak karmić ptaki zimujące?

Czy wiesz, jak karmić ptaki zimą? Podpowiadamy:

   • Udostępnij ptasią stołówkę — czyli miejsce, gdzie ptaki mogą znaleźć schronienie i zregenerować siły. Wykorzystaj tradycyjny karmnik wiszący i zamontuj go na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Możesz też znaleźć spokojne miejsce na powieszenie karmy tłuszczowej w formie kulki czy dzwonka.
   • Zapewnij dostęp do wody — umieść niewielki pojemnik z wodą, aby ptaki mogły się napić i umyć.
   • Podawaj karmę dla ptaków dzikich — bogatą w tłuszcze i białko. Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu, czy karma została przez ptaki zjedzona. Niezjedzony pokarm warto wymienić na świeży. Szczególną uwagę zwróć na kule i dzwonki tłuszczowe.  Wymieniaj je co 2-3 dni lub nawet częściej, jeśli zauważysz, że zostały naruszone przez wilgoć lub brud. Świeże kule przyciągną większą ilość ptaków i będą dla nich bezpieczne.
   • Ustaw budki lęgowe — poza okresem lęgowym budka może służyć jako schronienie przed zimnem i drapieżnikami

W czasie mroźnej zimy dokarmiaj ptaki regularnie. Częstotliwość podawania pokarmu zależy jednak od warunków pogodowych, gatunku ptaków oraz dostępności innych źródeł pożywienia:

   • W mroźne dni podawaj karmę codziennie, aby dostarczyć ptakom niezbędnej energii.
   • W łagodniejsze dni możesz dokarmiać ptaki co 2-3 dni.
   • Obserwuj zachowanie ptaków i dostosuj częstotliwość dokarmiania do ich potrzeb.
   • Nie dokarmiaj ptaków, gdy zima nie jest sroga.

Pamiętaj też, aby w żadnym wypadku nie oswajać dzikich ptaków. Mogą one stracić zdolność przetrwania w warunkach naturalnych. Może to doprowadzić do ich śmierci.

Najlepsze produkty dla ptaków dzikich

Najlepsza karma dla ptaków zimujących to taka, który dostarcza im niezbędnych składników odżywczych. Wysokiej jakości pokarm tłuszczowy z insektami jest jednym z takich przysmaków. Ptaki uwielbiają go ze względu na:

   • Wysoką zawartość energii — tłuszcz dostarcza ptakom energii potrzebnej do utrzymania temperatury ciała w zimie
   • Białko — insekty są bogatym źródłem białka. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ptaków
   • Smak — ptaki zimujące naturalnie poszukują wysokokalorycznych pokarmów. Tłuszczowy pokarm z insektami jest dla nich atrakcyjny

Podawanie karmy i przysmaków dla ptaków zimujących w postaci tłuszczowego pokarmu z insektami może znacznie poprawić ich kondycję.

Karma dla ptaków zimujących na TuZwierzaki.pl 

Zimą ptaki muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Będą to niskie temperatury, ograniczony dostęp do pożywienia czy trudności z utrzymaniem energii. Z tego względu potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci karmy i przysmaków. Pomogą im przetrwać trudne warunki mroźnej zimy. W ofercie sklepu internetowego TuZwierzaki.pl znajdziesz szeroki wybór karm i przysmaków dla ptaków zimujących, które spełnią ich potrzeby żywieniowe. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze właściwego produktu, nie czekaj! Skontaktuj się z nami. Ekipa TuZwierzaki.pl z radością niezbędnej pomocy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Fajny sklep, fajni ludzie, super asortyment. Szeroka oferta pasków dentystycznych dla psów, przysmaków dental, szczotek i past. Szok! Dziękuję za pomoc.
2024-04-23
Super, polecam!
pixel