Darmowa dostawa od 199,00 zł

Przysmaki i witaminy dla małych zwierząt

363 produkty

Zróżnicowana i zbilansowana dieta jest podstawowym elementem, mającym realny wpływ na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Dlatego oprócz wysokowartościowej karmy, warto uzupełniać dietę przysmakami, które są źródłem witamin i minerałów. Smakołyki te mogą przybierać różne formy, które przez właściciela mogą być wykorzystywane w ramach nagradzania zwierzątka. Przysmaki spełniają jeszcze jedną, ważną funkcję. Z racji, iż zęby u większości gryzoni rosną przez całe życie, należy podawać im patyczki, siano czy specjalne przysmaki w formie kolb. Dzięki nim zwierzęta mają możliwość wycierania sobie zębów, co uniemożliwi przerośnięcie ich i nie doprowadzi do zaburzeń zgryzu utrudniających spożywanie pokarmów. Przysmaki dla małych zwierząt są więc nie tylko smacznym urozmaiceniem diety, ale także pozytywnie wpływają na jego zdrowie i rozwój.

Najpopularniejszymi ze smakołyków są niewątpliwie kolby dla gryzoni. Kolby to nic innego jak drewniane bądź plastikowe patyczki obtoczone karmą, wyposażone w specjalną zawieszkę, dzięki której można przyczepić ją do klatki. Sprawdzi się nie tylko jako przysmak służący do ścierania zębów, ale także u wszystkich zwierząt, które mają tendencję do wysypywania karmy z miseczki. Doskonałym źródłem witamin dla gryzoni są także różnego rodzaju kompozycje ziołowe. Wybierane są one nie tylko zimą, kiedy dostęp do świeżych ziół bywa ograniczony, ale także i latem. Mieszanki ziołowe dla gryzoni są doskonałą przekąską przede wszystkim ze względu na naturalne pochodzenie. Suszenie to proces, w którym z ziół pozbywamy się jedynie wody, dlatego podawanie ich gryzoniom dostarcza wszelkich składników odżywczych w nich zawartych. Warto pamiętać, że nie należy traktować ich jako główne pożywienie, a jedynie jako smakowity dodatek. Przysmaki dla zwierząt mogą służyć również jako nagrody za dobre zachowanie, posłuszeństwo czy wykonywanie sztuczek. W tym przypadku doskonale sprawdzą się specjalne dropsy dla gryzoni, które zazwyczaj wykonane są z owoców lub warzyw i stanowią smaczny dodatek między posiłkami.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór przysmaków dla małych zwierząt, nawet tych najbardziej wymagających. Szeroka oferta kolb, dropsów, ciasteczek, a także specjalnych wapienek czy mieszanek ziołowych i roślinnych. Jako że stanowią one doskonałe uzupełnienie diety zwierzątka, warto sprawdzić propozycje oferowane przez nasz sklep, aby wybrać odpowiedni przysmak dla swojego gryzonia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 499 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
Sprawnie i szybko
2024-03-17
Polecam i napewno jeszcze zamówie :)
pixel