Darmowa dostawa od 199,00 zł

Ochrona przeciw pchłom i kleszczom dla kota

45 produkty

Szczególnie w okresie letnim warto zadbać o ochronę przeciw pchłom i kleszczom dla kotów. Dotyczy to głównie kotów wychodzących, ale także pamiętajmy o kotach niewychodzących. Ponieważ inne zwierzę lub my sami na naszej odzieży możemy przynieść do domu nieproszonego gościa.

Insekty te przynoszą zwierzęciu duży dyskomfort. Ale nie tylko. Miej też na uwadze, że pchły i kleszcze mogą przenosić groźne dla kota choroby. W tym śmiertelną w skutkach odkleszczową babeszjozę. Zadbaj o swojego kota z TuZwierzaki.pl i zaopatrz się w preparaty i akcesoria przeciw pchłom i kleszczom.

W naszym zoologicznym sklepie internetowym TuZwierzaki.pl znajdziesz:

  • obroże na pchły i kleszcze dla kota, 
  • krople na pchły i kleszcze dla kota,
  • szampony na pchły i kleszcze dla kota,
  • preparaty ochronne przeciw pchłom i kleszczom dla kotów,
  • akcesoria do usuwania kleszczy,
  • grzebienie przeciwpchelne,

Krople na pchły i kleszcze dla kota

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się pcheł i kleszczykrople przeciw insektom dla kota. Zwłaszcza w sytuacji prawdziwej inwazji pcheł, które potrafią być utrapieniem.

Zakrapiasz je w okolicy karku, pomiędzy łopatkami zwierzęcia. Jest to miejsce, którego kot nie sięgnie w czasie codziennych kąpieli języczkiem. Krople na pchły i kleszcze dla kota zawierają środki aktywne, które po kontakcie ze skórą zwierzaka zabezpieczają go przed insektami. Ektopasożyty, które znajdują się na kocie, są unicestwiane do 24 godzin. 

Środek ten działa także ochronnie przez dłuższy czas. W przypadku pcheł okres ochronny to zazwyczaj 3 miesiące. W przypadku kleszczy do 4 tygodni.

Pamiętaj, by zawsze zapoznać się z zaleceniami producenta co do stosowania produktów przeciw insektom. Dawkę środka dobiera się do wagi zwierzęcia, tak by były bezpieczne dla kota.

Sprawdź krople na pchły i kleszcze dla kota marki Beaphar lub Pchełka od Lab.

Obroże na pchły i kleszcze dla kota

Obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe dla kota to świetna alternatywa dla Twojego mruczka.

Obroże te są nasączone środkiem aktywnym, który uwalnia się powoli. Są wodoodporne, dlatego kontakt z wodą nie osłabia ich działania. Więc nawet jeśli mruczek zmoknie na deszczu, obroża zachowa swoje ochronne właściwości. Ważne, by dobrać obrożę odpowiedniej wielkości, by ani nie podduszała kociaka, ani nie była zbyt luźna. Dlatego też znajdziesz w naszym sklepie obroże w różnych rozmiarach.

Sprawdź obroże przeciw pchłom i kleszczom dla kota Flea-Kill od Pess, Bio Protecto Over Zoo, a także obroże Sanubol od DermaPharm czy Pchełki.

Szampony na pchły i kleszcze dla kota

Szukasz produktu dwa w jednym? Z pewnością jest nim szampon przeciw insektom dla kota. Szampon działa dwojako. Zawiera środki przeciw ektopasożytom, a jednocześnie oczyszcza i pielęgnuje skórę i sierść Twojego zwierzaka. 

Szampony dla kotów to dodatkowa ochrona przeciw ektopasożytom, którą możesz wybrać.

Znajdziesz u nas szampony przeciw insektom dla kota FrancodexAS lub Eurowet.

Zasypki na pchły i kleszcze dla kota

Dla kotów, które nie będą skore do kąpieli, polecamy zasypki dla kotów przeciw kleszczom i pchłom

Posypujesz zasypką futerko kota i pozostawiasz na kilka minut, tak by środek aktywny mógł przeprowadzić się na skórze zwierzaka. Po czasie zalecanym przez producenta wyczesujesz nadmiar proszku szczotką.

Zasypki polecamy także do legowisk, koców, poduszek Twojego kota, które mogą być zasiedlone przez pchły. 

Sprawdź zasypki przeciw pchłom i kleszczom dla kotów Pess, AS.

Preparaty ochronne przeciw pchłom i kleszczom dla kotów

Jeśli wybierasz się z kotem na spacer, pamiętaj o sprayach ochronnych przeciw insektom. Produkty tego typu zapewniają ochronę przed komarami, kleszczami i meszkami. Działają do kilku godzin. Aplikację można powtarzać.

Większość z nich możesz ze spokojem zastosować także na sobie. Dokładną informację zawsze znajdziesz na opakowaniu.

Polecamy preparaty ochronne przeciw insektom Pess, Mugga

Akcesoria do usuwania kleszczy

Warto także wyposażyć się w sprzęt, który ułatwi Ci pozbycie się kleszcza, który już zdążył wbić się w skórę Twojego pupila. Jednak są to akcesoria nie tylko dla Twojego pupila. Takie przyrządu sprawdzą się także w przypadku ludzi.

Kleszczołapki, pęseta, karty czy haczyki do usuwania kleszczy to akcesoria, dzięki którym szybko i bezpiecznie pozbędziesz się insekta w całości. 

Pamiętaj, by obserwować ślad po wkłuciu. Jeśli jest niepokojący, udaj się do lekarza weterynarii!

Sprawdź akcesoria do usuwania kleszczy, które znajdziesz w naszym sklepie. Polecamy produkty Trixie, H3D.

Grzebienie przeciwpchelne

W przypadku pcheł polecamy grzebienie przeciwpchelne Trixie. Grzebienie to dodatkowe akcesorium, które pozwoli Ci upewnić się, czy futerko Twojego kota jest wolne od pcheł.

To grzebienie dla kota z gęsto ustawionymi igiełkami, którymi dokładnie przeczesujesz sierść swojego mruczka. A jeśli natrafisz na pchłę, bez problemu wyciągniesz ją na igiełkach.

Dodatkowo tego typu grzebieniem rozczeszesz kłopotliwe kołtuny.

Ochrona przeciw pchłom i kleszczom dla kota w TuZwierzaki.pl

Mamy nadzieję, że bez problemu dostosujesz sposób ochrony przeciw pchłom i kleszczami do potrzeb swoich i swojego pupila. Nasza szeroka oferta produktów pozwoli Ci wybrać właściwą obrożę oraz preparaty przeciw ektopasożytom dla kota. Prawidłowa prewencja pozwoli Ci uchronić zwierzaka przed dyskomfortem oraz poważnymi chorobami. 

Jeśli masz jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu, Ekipa TuZwierzaki.pl czeka właśnie na Ciebie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 498 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
Sprawnie i szybko
2024-03-25
wszystko przebiegało bardzo sprawnie.
pixel