Darmowa dostawa od 199,00 zł

Kagańce dla psa

7 produktów

Kagańce dla psa są kojarzone głównie z psami agresywnymi. Czy słusznie? Kaganiec jest bardzo uniwersalnym dodatkiem, niedocenianym przez opiekunów. Głównym zadaniem kagańca dla psa jest zapewnienie pupilowi bezpieczeństwa i ochrona psiego zdrowia. Z tego powodu kaganiec przyda się na spacery, wyprawy, wędrówki oraz przejazdy komunikacją miejską. Kaganiec znajdzie również zastosowanie w gabinecie u weterynarza oraz podczas treningów. Poznaj różne modele kagańców dla psa oraz ich szerokie zastosowanie. 

Modele kagańców dla psa dostępne na TuZwierzaki.pl

W naszej okazałej ofercie sklepu TuZwierzaki.pl na pewno znajdziesz odpowiedni kaganiec dla psa. Podzieliliśmy kagańce według rozmiaru psa na kagańce dla małych, średnich oraz dużych psów. Tutaj znajdziesz różne rodzaje kagańców

  • Metalowy kaganiec dla psa jest najtrwalszy, lecz najcięższy ze wszystkich. Metalowe kagańce są łatwe w czyszczeniu, co jest ważne, bo pies wszędzie potrafi wsadzić swój pyszczek. Niestety wadą kagańce jest szybkie łapanie temperatury w lecie i zimie. Zdecydowanie nie polecamy dla małych psów, ze względu na wagę kagańca.
  • Weterynaryjny kaganiec dla psa jest potrzebny, by pies w trakcie badania nie ugryzł weterynarza lub Ciebie. Nie każdy pies dobrze znosi wizyty w gabinetach. Towarzyszyć może przy tym psu stres lub lęk. Nawet najspokojniejszy pies może przypadkiem w ferworze emocji pokazać ząbki.
  • Siatkowy kaganiec dla psa jest materiałowym kagańcem dla psa wykonanym z siatki. Lekki, przewiewny, lecz nie do długiego stosowania, szczególnie w lecie. Może utrudniać psu ziajanie. 
  • Treningowy kaganiec dla psa może się przydać podczas nauki chodzenia na smyczy czy korekcji niepożądanych zachowań. Dobrze dobrany rozmiar kagańca treningowego umożliwia psu jedzenie, picie i aportowanie.
  • Skórzany kaganiec dla psa wykonany zazwyczaj z naturalnej skóry. Lekki i miękki materiał umożliwia komfortowe noszenie kagańca przez psa. Skórzany kaganiec jest również wytrzymały.
  • Fizjologiczny kaganiec dla psa będzie dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz, by Twój pies nosił kaganiec przez dłuższy czas. Lekki, wykonany zazwyczaj z plastiku, posiada dużo miejsca w koszu na kufę Twojego psa. Umożliwia ziajanie, picie, jedzenie oraz podawanie smaczków. 
  • Kaganiec dla psa rasy brachycefalicznej jest dopasowany do płaskich pysków psów ras buldog francuski czy mops.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kagańca dla czworonoga?

Kaganiec będzie odpowiednio spełniał swoje zadanie, kiedy będzie dopasowany do pyszczka Twojego psa. Jeśli kaganiec ma służyć psu na codzienne spacery, ważne, aby umożliwiał psiakowi swobodne ziajanie. Ziajanie jest formą oddychania przez psa pyskiem, dzięki któremu pupil reguluje temperaturę ciała. Dlatego kaganiec powinien umożliwiać psu otwarcie pyska. Ten typ kagańca przyda się na spacery, do komunikacji miejskiej czy na wędrówki po mieście lub górach z psem. 

Wymiary, jakie będą Ci potrzebne, by dobrać kaganiec, jest długość kufy psa. Długość pyszczka psa zmierz od czubka nosa do miejsca między oczami psa. Następnie zmierz obwód kufy psa w trakcie ziajania. Obejmij kufę psa centymetrem. Zmierzone wymiary przydadzą Ci się do porównania koszyka kagańca z wymiarami podanymi przez producenta. 

Inne zasady dotyczą kagańca weterynaryjnego. Kaganiec weterynaryjny dla psa ma ściśle przylegać do kufy pupila. Jego zadaniem jest uniemożliwić psu szczeknięcie, ani nawet otwarcie pyska. Kaganiec weterynaryjny jest zakładany jedynie w konkretnej sytuacji i na krótki czas. Kaganiec weterynaryjny zapewni bezpieczeństwo Tobie, weterynarzowi oraz samemu pieskowi.

Kaganiec dla małego psa

Zwróć uwagę, by rozmiar kagańca dla psa nie był za duży. Skup się na tym przy dobieraniu kagańca dla małego psa. Szczególnie u małych piesków duży kaganiec może być niepotrzebnym ciężarem. Czasami kaganiec dla psa może wydawać się za duży, co jest częste przy kagańcach fizjologicznych. Wynika to z tego, że taki kaganiec ma umożliwić psu ziajanie oraz ziewanie. Kaganiec fizjologiczny powinien być duży, by zapewnić wystarczająco dużo miejsca na pysk psa. Najważniejsze, by kaganiec fizjologiczny nie był dla psa za ciężki. 

Zadbaj o bezpieczeństwo z kagańcem dla psa

Dlaczego kagańce dla psa są ważnym dodatkiem dla opiekuna? Jak już wspomnieliśmy kaganiec, nie powinien być tylko kojarzony z psami agresywnymi. Kaganiec dla psa przydaje się w trakcie codziennych spacerów. Chroni psa przed zjedzeniem czegoś z ziemi, co jest ważne szczególnie w miastach. Jedzenie leżące na trawniku może zawierać niebezpieczne substancje, specjalnie podłożone przez innych ludzi, by zaszkodzić psu. Kaganiec powstrzyma również Twojego psa przed spożyciem niejadalnych roślin czy odchodów innych psów.

Kaganiec może być koniecznością w miejscach publicznych. Gwar, tłok, szum mogą być przytłaczające dla psa. Kaganiec ochroni psa przed zrobieniem krzywdy sobie lub przypadkowym atakiem na innego człowieka, który będzie chciał bez pytania psa pogłaskać. Zapobiegnie również atakom na inne psy lub zwierzęta. 

Kaganiec dla niektórych psów jest nieodłączną częścią wizyt u weterynarza. Z kagańcem zadbasz o bezpieczeństwo ludzi pracujących w klinice oraz innych zwierząt. 

Kaganiec jest też wymagany w komunikacji miejskiej w większości miast w Polsce. Kagańce są również wymagane na dłuższe podróże pociągiem czy autobusem. Jadąc w góry lub nad morze kaganiec dla psa też jest często niezbędnym dodatkiem.

Kup kagańce dla psa na TuZwierzaki.pl

Już wiesz, że kagańce nie są takie złe, na jakie wyglądają. Jeśli kaganiec dla psa jest dobrze dobrany i odpowiednio założony, nie robi pieskowi krzywdy. Kaganiec ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim psu, Tobie oraz innym ludziom i zwierzętom. W naszym sklepie zoologicznym posiadamy kagańce dla psa najlepszych marek jak Chaba i Trixie.

Jeśli masz pytania dotyczące kagańca dla psa, napisz do nas. Ekipa TuZwierzaki.pl chętnie pomoże w wyborze kagańca odpowiedniego dla Twojego kochanego pupila. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Super, polecam!
2024-04-14
Z przyjemnością wracam do tego sklepu. Sprawnie, miło i wygodnie!
pixel