Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma weterynaryjna dla kota

317 produktów

Starsze zwierzęta po przejściach, ale również młodych pupili niekiedy dotykają różne dolegliwości i schorzenia. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie temu zapobiec. Jeśli Twoje zwierzę przewlekle choruje, z pewnością słyszałeś o karmie weterynaryjnej dla kota. Nie tylko farmakoterapia i regularne badania składają się na proces powrotu do zdrowia Twojego pupila, ale również to, co codziennie znajduje on w swojej misce. Dobrze dopasowane pożywienie może znacznie wpłynąć na poprawę zdrowia kota, ułatwić walkę z dolegliwościami i mieć wpływ na długie i szczęśliwe życie zwierzęcia. 

Co to jest karma weterynaryjna dla kota i kiedy warto po nią sięgnąć?

Karma weterynaryjna dla kotów to pokarm stworzony dla zwierząt ze specjalnymi potrzebami, podyktowanymi dotykającymi je schorzeniami. Szczególnie starsze zwierzęta często borykają się z pogarszającym stanem zdrowia. Nadwaga, cukrzyca, choroby skóry, układu trawiennego czy kłopoty z uzębieniem to częste przypadłości kotów w wieku senioralnym, ale również niektórych młodych osobników. Te drugie w szczególności mogą cierpieć na powikłania po sterylizacji.

Leczenie weterynaryjne wspomagane jest wówczas przez podanie odpowiedniego jedzenia. Składniki karmy dobrane są w taki sposób, by przyspieszały zdrowienie zwierzęcia, uzupełniały jego dietę o potrzebne mikro- i makroelementy oraz łatwo się przyswajały.

O stosowaniu karmy weterynaryjnej dla kotów często decyduje weterynarz. Po zdiagnozowaniu zwierzęcia przepisuje odpowiednie leki i określa, jaki pokarm zdrowotnie wpłynie na jego funkcjonowanie i pomoże przezwyciężyć skutki nieprzyjemnych dolegliwości. Wybór karmy nie powinien sprawić Ci kłopotu – wiele z nich jest dostosowanych do popularnych kocich schorzeń. Karmy tego typu są również dobrym rozwiązaniem dla zwierząt po zabiegach chirurgicznych w okresie rekonwalescencji. 

Jakie karmy weterynaryjne dla kotów wybrać?

Skład specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla kota znacznie różni się od składu zwykłej karmy przeznaczonej dla zdrowego zwierzęcia. Co więcej, poszczególne karmy dostosowane do konkretnej choroby również się od siebie różnią. Uwzględniają specyficzne, zmienione przez schorzenie warunki panujące w organizmie i aktualne zapotrzebowanie na białko, tłuszcze i węglowodany.

W naszym sklepie znajdziesz karmy weterynaryjne dla kota w wersji suchej i mokrej, w zależności od tego, co lubi i może jeść Twój zwierzak oraz do czego jest przyzwyczajony. Bardzo istotne, byś jak najlepiej dopasował mokrą lub suchą karmę weterynaryjną dla kota do jego choroby. Wówczas możesz mieć pewność, że nie zaszkodzisz swojemu pupilowi, a wesprzesz jego walkę o zdrowie i dobre samopoczucie.

Jeśli jeszcze nie stosowałeś karm weterynaryjnych dla kota, zdziwisz się, jak prawidłowo dopasowana karma monoproteinowa, hipoalergiczna czy z oznaczeniem sensitive lub gastrointensial na problemy z układem pokarmowym może pozytywnie wpłynąć na leczenie Twojego zwierzęcia i poprawić jego dobrobyt oraz pomóc mu wrócić do pełni sił.

Karmy weterynaryjne dla kotów w niskich cenach

W naszym sklepie znajdziesz suche i mokre karmy weterynaryjne dla kotów od sprawdzonych marek, takich jak Royal Canin, Josera, Farmina Vet Life czy Trovet. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą pokarmów dla zwierząt cierpiących na różne schorzenia oraz rekonwalescentów po zabiegach chirurgicznych.

Karmy weterynaryjne dla kotów Royal Canin to jedne z najczęściej polecanych karm przez weterynarzy ze względu na szczególny skład i szeroką gamę rodzajów dopasowanych do konkretnych chorób. W naszym sklepie znajdziesz pokarm weterynaryjny dla zwierząt w niskich cenach. Jeśli chcesz, aby Twój pupil cieszył się zdrowiem, wybierz odpowiednią karmę weterynaryjną dla kota i ciesz się razem z nim jego dobrym zdrowiem.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz dla swojego kota to, co najlepsze!

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 592 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Super, polecam
2024-07-11
Zamówienie zostało zeealizowane zgodnie z przewidywaniami. Wszystko ok, super spakowane! Dzięki :)
pixel