Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma dla koszatniczek i szynszyli

29 produktów

Chcesz kupić szynszyle? A może Twoja koszatniczka nie chce jeść? Niezależnie od tego, czy posiadamy zwierzaka, który niechętnie spożywa to, co mu podajemy, czy też planujemy jego zakup, warto zapoznać się z prawidłowymi zasadami żywienia poszczególnych zwierząt. Pozwoli to nie tylko na dopasowanie pokarmu, który nie tylko zapewni niezbędnych składników i minerałów naszemu zwierzakowi, ale także będzie mu smakować. W przypadku żywienia szynszyli i koszatniczek podstawowym produktem ich diety jest siano, a karma stanowi jedynie jej uzupełnienie. Mimo tego warto wybierać nisko przetworzone produkty, a także te, które nie posiadają konserwantów i barwników. Naturalne karmy dla szynszyli i koszatniczek pozytywnie wpływają na ich zdrowie oraz sprawiają, że zwierzęta są chętne do podejmowania aktywności oraz zabawy.

Karma dla szynszyli powinna zawierać nawet do 35% włóka surowego, które służy między innymi do ścierania zębów, ale także ułatwia procesy trawienne. Niezbędne jest także białko, które stanowić powinno około 1/5 zawartości karmy oraz około 4% tłuszczy. Karmy o takich proporcjach składników odżywczych, uważa się za najlepsze produkty do żywienia zarówno szynszyli, jak i koszatniczek. Należy pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmiar składników odżywczych negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Jeśli chodzi o skład karmy dla koszatniczek i szynszyli, powinna być ona oparta głównie na ziołach i warzywach, a także
składnikach charakteryzujących się wysoką zawartością włókna surowego. Lepiej unikać karm, zawierających zboże, pestki dyni, słonecznika, czy kukurydzy. Dieta koszatniczek i szynszyli nie powinna zawierać także owoców, zarówno świeżych, jak i suszonych.

Zdrowie szynszyli i koszatniczek w dużej mierze uzależnione jest od sposobu ich żywienia. Jeśli więc poszukują Państwo pełnowartościowej karmy, która doskonale uzupełni dietę posiadanego zwierzątka, nasz sklep jest bardzo dobrym wyborem. Posiadamy specjalnie wyselekcjonowane karmy dla szynszyli i koszatniczek, które są w pełni naturalne i pozbawione szkodliwych dla zwierząt składników. O wysokiej jakości oferowanych przez nas karm, świadczyć może fakt, iż współpracujemy z markami takimi jak Versele-LagaVitapol czy Megan, które od lat uznawane są za czołowych producentów wysokojakościowych produktów przeznaczonych do żywienia małych zwierząt i gryzoni. W naszym sklepie z pewnością znajdą Państwo karmę, która spełni wszystkie Państwa wymagania.

 

Jesteś szczęśliwym posiadaczem szynszyli albo koszatniczki i zastanawiasz się jaka karma dla koszatniczek i szynszyli jest najlepsza? Warto zapoznać się z prawidłowymi zasadami żywienia poszczególnych gryzoni oraz ofertą karmy dla gryzoni. Pozwoli to nie tylko na dopasowanie pokarmu dla szynszyli i pokarmu dla koszatniczki. Karma dostarczy niezbędnych składników i minerałów Waszemu małemu zwierzakowi. Prawidłowe żywienie zadba o zdrowie gryzoni oraz ich samopoczucie i witalność.

Pokarm dla koszatniczek i szynszyli

W przypadku żywienia szynszyli i koszatniczek podstawowym produktem ich diety jest siano. Minimalna zawartość mieszanki siana powinna wynosić 80% diety. Karma stanowi jedynie jej uzupełnienie. Warto wybierać nisko przetworzone karmy, a także te, które nie posiadają konserwantów i barwników. Naturalne karmy dla szynszyli i koszatniczek pozytywnie wpływają na ich zdrowie. Sprawiają, że gryzonie są chętne do podejmowania aktywności oraz zabawy.

Karma dla szynszyli i koszatniczki

Karma dla szynszyli powinna składać się głównie z włókna surowego. Włókno służy między innymi do ścierania zębów oraz ułatwia procesy trawienne. Niezbędne jest także białko, które stanowić powinno około 20% zawartości karmy oraz około 4% tłuszczy. Karmy o takich proporcjach składników odżywczych, uważa się za najlepsze produkty do żywienia szynszyli i koszatniczek. Należy pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmiar składników odżywczych negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Granulaty uzupełniają niedobory w diecie gryzoni. Podawaj około jedną łyżkę dziennie karmy na szynszylę lub koszatniczkę. 

Jeśli chodzi o skład karmy dla koszatniczek i szynszyli, powinna być ona oparta głównie na ziołach i warzywach, a także składnikach charakteryzujących się wysoką zawartością włókna surowego. W pokarmie dla koszatniczki i szynszyli powinny się znaleźć również gałęzie i łodygi. Owe produkty pomagają ścierać ciągle rosnące siekacze. Gryzonie powinny mieć stały dostęp do siana oraz gałązek. Najlepiej umieść je wyżej, by nie dopuścić do zanieczyszczenia pokarmu. Jako że zioła mają właściwości lecznicze, podawaj mieszanki ziół, by nie zaszkodzić szynszyli i koszatniczce. Odpowiednia ilość ziół to mniej więcej garść na gryzonia dziennie. Jeśli chcesz podawać zdrowe przekąski dla szynszyli lub koszatniczki wybierz płatki, kwiaty albo korzenie. 

Dieta koszatniczek i szynszyli nie powinna zawierać owoców świeżych, jak i suszonych. Zarówno koszatniczki, jak i szynszyle nie najlepiej trawią cukry. Zbyt duża ilość cukru w owocach może powodować szybkie przybieranie na wadze szynszyli i koszatniczki. Dlatego bardzo należy uważać na podaż owoców.

Karmy dla szynszyli i koszatniczki na TuZwierzaki.pl

Zdrowie szynszyli i koszatniczek w dużej mierze uzależnione jest od sposobu ich żywienia. Jeśli więc poszukujecie pełnowartościowej karmy, która doskonale uzupełni dietę posiadanego zwierzątka, nasz sklep zoologiczny jest bardzo dobrym wyborem. 

Posiadamy specjalnie wyselekcjonowane karmy dla szynszyli i koszatniczek, które są w pełni naturalne i pozbawione szkodliwych dla zwierząt składników. O wysokiej jakości oferowanych przez nas karm, świadczyć może fakt, iż współpracujemy z markami takimi jak Vitakraft, Nestor i Herbal Pets, które od lat uznawane są za czołowych producentów wysokojakościowych produktów przeznaczonych do żywienia małych zwierząt i gryzoni.

W naszym sklepie z pewnością znajdziecie karmę, która spełni wszystkie Wasze wymagania.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Ekipa TuZwierzaki chętnie rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Sprawdź naszą unikalną ofertę karm dla szynszyli i koszatniczki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 499 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-23
Szybka realizacja zamówienia. Produkt wysokiej jakości, cena bardzo przystępna. Polecam
2024-03-21
Obsługa szybka i sprawna
pixel