Darmowa dostawa od 199,00 zł

Bazyl

16 produktów

Bazyl to marka polskiego producenta Celpap, który działa od 1988 roku. Jest wielokrotnym laureatem rankingu Gazele Biznesu. Zajmuje się obróbką surowców mineralnych, w tym bentonitów i krzemionki, z których tworzone są produkty dla zwierząt Bazyl. To artykuły wysokiej jakości. Dzięki swojej różnorodności potrafią sprostać potrzebom wielu wymagających kotów i ich właścicieli. Poznaj markę Bazyl i zadbaj z nami o nienaganną higienę swojego pupila!

Produkty marki Bazyl

Marka Bazyl to produkty do higieny kota oraz innych zwierząt domowych, które wymagają stosowania higienicznych podłoży, jak gryzonie, króliki czy ptaki. W skład marki wchodzą:

  • żwirki dla kotów i gryzoni, królików oraz ptaków,
  • pochłaniacze zapachów do kuwet,
  • pył do kąpieli dla gryzoni,
  • spray do odświeżania i czyszczenia kuwet oraz innych akcesoriów, z których korzysta Twój pupil.

W ofercie naszego sklepu zoologicznego TuZwierzaki.pl znajdziesz żwirki marki Bazyl. 

Nazwa marki pochodzi od imienia kota, Bazyla. Stał się on inspiracją dla swoich właścicieli do pracy nad produktami, które sprostałyby jego wysokim wymaganiom.

Nano srebro w produktach dla kota Bazyl

Marka może pochwalić się nie tylko produktami wysokiej jakości czy ciekawym designem opakowań. Wiele produktów zawiera w sobie jony nano srebra. To innowacyjne zastosowanie tego składnika w produktach do higieny zwierząt jest wynalazkiem Celpap, który został zatwierdzony przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Nano srebro znajduje się wewnątrz granulek żwirku. Działa antyseptycznie, chroni przed rozwojem pleśni i grzybów oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Idealnie więc sprawdza się jako dodatek do żwirków czy pyłów do kąpieli. Znacznie wydłuża ich zdatność do użycia. To dodatkowe wsparcie dla Ciebie w dbaniu o prawidłową higienę Twojego pupila. A to przekłada się również na higienę Twojego domu, uwalniając go od kuwetowych zapachów i namnażających się bakterii.

Bazyl żwirek dla kotów

Żwirki Bazyl to produkty wysokiej jakości, które posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny. W Zakładzie Przetwórstwa Surowców Mineralnych w Jaśle na bieżąco podlegają wnikliwej kontroli.

Żwirki te świetnie absorbują wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy. Występują w kilku liniach produktowych, a każda z nich charakteryzuję się innymi właściwościami. Wśród nich znajdziesz żwirki bentonitowe, drewniane, sojowe oraz silikatowe. 

Bazyl Select Ag+

To linia żwirków z udziałem surowców organicznych oraz nano srebrem. Wyróżniają się one jakością super premium. W tej linii znajdziesz produkty dedykowane dla kotom o specjalnych potrzebach:

•  dla kotów sterylizowanych — biała glinka,
•  dla kotów wrażliwych — biała glinka,
•  dla kociąt — naturalne włókna sojowe (żwirek roślinny),
•  dla kotów długowłosych — naturalne włókna surowe, sprawdza się także w przypadku gryzoni i królików.

Bazyl Ag+ Super Premium

To linia żwirków jakości super premium, które tworzy 80% montmorylonitu (odpowiada za chłonność produktu i jego zbrylanie) oraz jony nano srebra. Są bezpieczne dla zwierząt, małych dzieci oraz osób borykających się z alergiami. Występują w 2 frakcjach:

•  compact (0,7-2mm) 
•  standard (2-5mm)

Żwirki te występują również w wariantach: bezzapachowym i zapachowych – fresh, lavender i baby powder.

Bazyl Premium

Linia Bazyl Premium to żwirki bentonitowe wysokiej jakości, które zawierają 80% montmorylonitu. Świetnie absorbują wilgoć i przykre zapachy. Dostępne są w 2 frakcjach: 

•  compact (0,7-2mm) 
•  standard (2-5mm); 

Występują w 4 wersjach: bezzapachowej- universal,  zapachowej: sea, pine, lavender.

Bazyl Ekonomik

Linia  Bazyl EKONOMIK to żwirki bentonitowe o bardzo dobrych właściwościach zbrylających i absorbujących wilgoć i zapachy. Charakteryzują się jednorodną frakcją 1-4 mm oraz kremową barwą. To wersja żwirków w przystępnej cenie dla każdego, o bardzo dobrej wydajności.

Bazyl Ag+ Silica Gel

Linia Bazyl Ag+ Silica Gel to unikalne na rynku zoologicznym żwirki silikonowe. To, co je wyróżnia, to zawartość jonów nano srebra. Sprawia to, że żwirki te mają właściwości antyseptyczne. Żwirki te są lekkie, bezpyłowe. Nie zbrylają się. Występują we frakcji 1-8 mm, w wersji bezzapachowej lub lawendowej.

Bazyl Silicat

Linia Bazyl Silicat to żwirek w 100% z żelu krzemionkowego. Występuje jedynie w wersji bezzapachowej, o frakcji  1-8 mm. Jest niezwykle wydajny. 

Bazyl Ag+ Pellet Drewniany

Linia Bazyl Ag+ Pellet Drewniany to naturalny żwirek wykonany 100% z trocin drzew iglastych z dodatkiem jonów nano srebra. O frakcji 6/10-30 mm. Żwirek ten jest bezpieczny dla alergików oraz małych dzieci. W pełni biodegradowalny. Nadaje się do kocich kuwet oraz klatek gryzoni, królików czy ptaków.

Bazyl Pellet Zbrylający

Linia Bazyl Pellet Zbrylający to również żwirek drzewny. Wzbogacony o żywice roślinne, które sprawiają, że żwirek zbryla się po absorpcji wilgoci. Jest lekki i chłonny, o przyjemnym naturalnym zapachu drewna. Sprawdzi się dla większości zwierząt domowych.

Bazyl w TuZwierzaki.pl

Jeśli poszukujesz naturalnych artykułów higienicznych o wysokiej jakości dla swojego pupila, polecamy Ci produkty marki Bazyl. W naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl znajdziesz szeroki wybór żwirków tego producenta. Z powodzeniem posłużą jako higieniczna ściółka do kuwety dla Twojego kota. A niektóre z nich (żwirki drewniane oraz sojowe) również możesz zastosować w klatkach czy kuwetkach gryzoni, królików oraz ptaków. Wybierając produkty marki Bazyl, nie tylko dbasz o swojego pupila, ale także wspierasz polskiego producenta.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego produktu, który odpowie na potrzeby Twojego pupila, skontaktuj się z nami. Ekipa TuZwierzaki.pl z chęcią udzieli Ci cennych wskazówek. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Wszystko ekstra i szybko
2024-05-02
Fajny sklep, fajni ludzie, super asortyment. Szeroka oferta pasków dentystycznych dla psów, przysmaków dental, szczotek i past. Szok! Dziękuję za pomoc.
pixel