Darmowa dostawa od 199,00 zł

Smycze automatyczne dla psa

94 produkty

Szukasz smyczy, która zapewni Twojemu psu bezpieczeństwo, ale jednocześnie umożliwi swobodne poznawanie terenu? Koniecznie musisz zapoznać się ze smyczami automatycznymi dla psa. W naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl znajdziesz smycze automatyczne dla psa najlepszego niemieckiego producenta Flexi. Jak działa smycz automatyczna i dla jakiego pieska jest polecana?

Jak działa Flexi smycz automatyczna dla psa?

W solidnej, plastikowej obudowie smyczy dla psa znajduje się mechanizm zwijający i rozwijający automatycznie smycz, zgodnie z ruchami psa. Jeśli piesek idzie do przodu, smycz sama się wydłuża. Gdy pies się zatrzymuje lub idzie wolniej, smycz automatycznie zwija się do obudowy. Dodatkowo obudowa posiada blokadę, która zatrzymuje rozwijanie się smyczy, zostawiając ją na stałej długości. Gdy zwolnisz blokadę, smycz znowu swobodnie będzie zmieniać swoją długość. Korzyścią tego rozwiązania jest płynny, swobodny ruch smyczy, dostosowany do potrzeb psa. Nie musisz się męczyć z regulacją taśmy i dostosowywaniem jej długości samemu. 

Dla jakiego psa automatyczna smycz?

Automatyczna smycz nadaje się dla psów, które potrafią już chodzić na smyczy. Nie polecamy jej dla szczeniąt, by nie utrwalać negatywnego zachowania, jakim jest ciągnięcie smyczy. Gdy pies ciągnie smycz idzie tam, gdzie chce, a to nie jest cel nauki chodzenia na smyczy. Dlatego, jeśli twój pies zaczyna przygodę z nauką chodzenia na smyczy zainwestuj w smycz taśmową dla psa, przepinaną. Za pomocą karabińczyków możesz regulować długość smyczy.

Rodzaje smyczy automatycznych dla psa

Flexi smycz automatyczna występuje w dwóch wariantach: na lince oraz na taśmie. Smycz automatyczna z linką zazwyczaj jest przystosowana dla ras małych i miniaturowych. Taśma w smyczy automatycznej odpowiada na potrzeby psów ras dużych oraz średnich. 

W swoim asortymencie mamy kilka modeli smyczy Flexi do wyboru:

  • Flexi Classic: Jest to podstawowy model smyczy automatycznej Flexi. Oferuje prosty mechanizm zwijania i blokowania smyczy. 
  • Flexi New Classic: Jest to ulepszona wersja modelu Classic z nowoczesnymi dodatkami, takimi jak system ochrony przed skręcaniem smyczy.
  • Flexi New Comfort: Ten model ma dodatkową ergonomiczną rączkę oraz miękkie wstawki na rączce dla wygodniejszego chwytu.
  • Flexi Xtreme: Jest przeznaczona dla dużych psów. Ma wbudowany amortyzator, który redukuje moc szarpnięcia.
  • Flexi Designe: Estetyczny wygląd połączony z ergonomicznym i wygodnym chwytem.
  • Flexi New Neon: Charakteryzuje się neonowymi, jaskrawymi kolorami smyczy.
  • Flexi Giant: Jest to specjalna smycz zaprojektowana dla dużych i mocnych psów. Różni się wyglądem oraz bardziej wytrzymałym paskiem smyczy.

Jak wybrać smycz automatyczną dla psa?

Wybierając smycz automatyczną koniecznie zwróć uwagę na wagę i wielkość swojego psa. Producent smyczy Flexi dokładnie określa, jaka smycz pasuje do konkretnej wagi psa.

Smycz flexi w rozmiarze XS nadaje się dla psów ras miniaturowych. Smycz flexi w rozmiarze S jest przeznaczona dla psów ważących do 12-15 kg. Rozmiar M sprawdzi się dla psów do 20-25 kg. Natomiast rozmiar L i XL to rozmiary dla psów dużych ważących 50-60 kg. Rozmiary nie dotyczą serii Flexi Xtreme. Stworzona jest ona dla psów ras dużych i wytrzymałość smyczy jest dostosowana dla większych wagowo psów.

Smycze Flexi rozciągają się do 3, 5 lub 8 metrów.

Dodatkowo do niektórych modeli automatycznych smyczy flexi możesz zamontować dodatki w postaci oświetlenia czy boxa na smaczki lub worki. Wybrane modele posiadają elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność Twojego psa w nocy. Odblask jest bardzo przydatny w zimie, gdy wcześniej zapada noc.

Smycze automatyczne pasują zarówno do obróżek, jak i do szelek dla psa.

Zalety i wady smyczy automatycznej dla psa

Smycze automatyczne Flexi zapewniają większą swobodę ruchów, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo. Automatyczna regulacja umożliwia kontrolę, nad tym, jak daleko może oddalić się pies. Blokada w smyczy umożliwia szybkie zareagowanie w niebezpiecznych sytuacjach. Smycz automatyczna nie plącze się i nie rani rąk. Posiada wygodną ergonomiczną rączkę. 

Pies musi być nauczony chodzenia na smyczy, by nie uczyć i nie wzmagać niepożądanych zachowań. 

Dlaczego warto zakupić smycz automatyczną dla psa na TuZwierzaki.pl?

W naszym sklepie internetowym TuZwierzaki.pl dbamy o naszych klientów. Staramy się ulepszać nasz asortyment i podnosić jakość wykonywanych usług. Wyróżniamy się wysokiej jakości oferowanymi produktami, sprawdzonymi markami oraz szybką wysyłką paczek. Smycze automatyczne Flexi dla psa są cenione na całym świecie za dobrą jakość wykonania. Z tego powodu smycz posłuży Tobie i Twojemu psu na długie lata.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu. Ekipa TuZwierzaki.pl z chęcią Ci pomoże.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 545 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Jestem bardzo zadowoloną klientką.
2024-06-05
Jestem bardzo zadowolona
pixel