Darmowa dostawa od 199,00 zł

Obroże metalowe dla psa

30 produkty

Obroża dla psa pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale może również wspomóc Cię w szkoleniu psa. W naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl w obrożach metalowych dla psa znajdziesz:

  • Kolczatki dla psa
  • Półkolczatki dla psa
  • Dławiki dla psa
  • Obroże zaciskowe dla psa

Metalowe obroże są stosowane zazwyczaj jako narzędzie treningowe. Wspomagają naukę psa np. przy chodzeniu na smyczy lub mijania psów czy ludzi.

Kolczatka, jako obroża dla psa agresywnego?

Kolczatki dla psa to metalowe obroże wykonane ze stali chromowanej. Z tego powodu kolczatki są niezniszczalne i odporne na zużycie. Kolczatka składa się z ogniw, które zakończone są tępymi drutami skierowanymi do wewnątrz. Przy ściśle przylegającej kolczatce do szyi psa, pupil nie da rady się z niej wydostać.

Mechanizm działania kolczatki jest prosty. Podczas ciągnięcia kolce w kolczatce wbijają się w szyję psa. Kolce nie mają sprawiać bólu, lecz powodować dyskomfort u pupila. Negatywne uczucie połączone z prawidłową komendą i nagrodą powinno oduczyć psa niepożądanych zachowań. Kolczatkę możesz zastosować do nauki i treningu psa nieposłusznego, niewychowanego oraz agresywnego. Kolczatka ma za zadanie wspomóc tresurę psa. Nadaje się do nauki chodzenia psa na smyczy czy prawidłowego zachowania na spacerach. 

Półkolczatki dla psa podobnie do kolczatek również są wykonane ze stali chromowanej. Posiadają kolce krótsze niż standardowe kolczatki. Stworzone są z myślą o psach z krótkim futrem. Również ich zadaniem jest wspomaganie opiekuna w treningu psa. Oczywiście, by nauka była owocna należy półkolczatkę stosować razem z odpowiednimi komendami i nagradzaniem psa. 

Podstawą używania kolczatki dla psa jest odpowiednie dobranie rozmiaru i jej założenie. Kolczatka powinna ściśle przylegać do szyi psa. By działać skutecznie, musi znajdować się wysoko na szyi, za uszami psa. Kolczatka założona w taki sposób wysyła jaśniejsze i skuteczniejsze impulsy dla psa. Przy tak założonej kolczatce nie musisz ciągnąć mocno psa, wystarczy, że lekko zasygnalizujesz mu złe zachowanie. Ważną zasadą jest również dobrze dobrana smycz do kolczatki. Jeśli używasz kolczatki lub półkolczatki nie stosuj smyczy dla psa typu flexi! 

Obroże zaciskowe dla psa

Dławiki oraz obroże metalowe zaciskowe dla psa są kolejnymi akcesoriami do szkolenia i treningu psa. Obroże zaciskowe dla psa to metalowe łańcuszki pojedyncze, podwójne albo potrójne. Mają inny mechanizm działania niż kolczatki. Podczas ciągnięcia za smycz obroża zaciska się na szyi psa. Sprawdzić się może u psów ciągnących i wyrywających się z obroży. Zasada stosowania obróżek zaciskowych jest podobna do zasad używania kolczatek. Stosujemy obróżki metalowe zaciskowe jako dodatek do komend i nagród, wspomagających naukę chodzenia psa na smyczy.

Polecamy zapoznać się z obrożami zaciskowymi oraz kolczatkami dla psa od znanego i polecanego producenta Chaba.

Wybierz kolczatkę dla psa na TuZwierzaki.pl

Metalowe obroże dla psa znajdziesz w sklepie internetowym TuZwierzaki.pl. Kolczatki dla psa, półkolczatki oraz obroże zaciskowe mają rozmiary napisane w opisach pod produktem.

Pamiętaj, że samo zastosowanie obroży nie gwarantuje Ci poprawy zachowania czworonoga. Obroże metalowe powinny być stosowane wraz z treningiem behawioralnym i stanowić element nauki, nie jego podstawę. Polecamy skontaktować się z behawiorystą, który pomoże Ci w szkoleniu psa przy użyciu kolczatki. Nierozsądne i nieumiejętne korzystanie z tego akcesorium może mieć poważne, negatywne skutki. Niewłaściwe korzystanie z kolczatki może nasilać agresję u psa, zmniejszać zaufanie do opiekuna oraz spowodować uraz odcinka szyjnego kręgosłupa psa. 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Ekipa TuZwierzaki.pl z chęcią Ci pomoże.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 546 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Transakcja bezproblemowa, polecam, wszystko OK!
2024-06-10
Szybko'profesjonalnie
pixel