Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma dla psa po sterylizacji

27 produktów

Jeśli poddałeś psa zabiegowi kastracji lub sterylizacji, pewnie szukasz odpowiedniej karmy dla psa po sterylizacji. Zabiegi sterylizacji i kastracji są to operacje inwazyjne. Podczas wymienionych zabiegów dochodzi do usunięcia narządów płciowych lub przecięcia ich. Jeśli martwisz się o zachowanie psa i jego wagę po zabiegu, dobrze trafiłeś. W sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl dbamy o zdrowie zwierząt. Dlatego posiadamy szeroką ofertę karm dla psów sterylizowanych i kastrowanych.

Jaka karma dla psa po sterylizacji i kastracji?

Karmę dla psa wysterylizowanego należy dobrać do wieku, wielkości oraz do aktywności fizycznej czworonoga. 

Najważniejsze, by karma dla psa po kastracji i sterylizacji była niskokaloryczna. Często na opakowaniach takiej karmy znajduje się napis light.

Karma powinna mieć obniżoną zawartość tłuszczu, ale dobrze zbilansowaną kompozycję nienasyconych kwasów tłuszczowych. Węglowodany są mile widziane w karmie dla psa, lecz w zmniejszonej ilości. Węglowodany dostarczają wielu zbędnych kalorii. Najlepsza karma dla psa po sterylizacji nie powinna zawierać w składzie zbóż, ponieważ zboża są wysokoenergetyczne. Dobierając odpowiednią karmę dla psów po sterylizacji, dbasz o sylwetkę, zdrowie oraz samopoczucie swojego psa. 

Jeśli Twój pies posiada dobrze zbilansowaną karmę, to nie musisz z niej rezygnować. Wystarczy, że zmniejszysz codzienną dawkę karmy dla psa o 15-20%. Wyjątkiem są psy łakomczuchy, którym warto zmienić karmę na tę, z obniżoną zawartością kalorii. Możesz spróbować podawać mokrą karmę, która utrzyma sytość psa na dłużej, jednocześnie dostarczając mniej kalorii.

Polecamy karmy dla psów po sterylizacji i kastracji z napisem sterilised, sterilized albo light. Mogą to być również karmy dla psów z nadwagą. 

Karma dla psa po zabiegu sterylizacji jest bardzo ważna, lecz musisz zadbać również o aktywność fizyczną psa. Poświęć więcej czasu na spacer lub na zabawę z pupilem. Dzięki regularnej aktywności pies zachowa smukłą sylwetkę. Ochronisz go przed niebezpiecznymi chorobami związanymi z nadwagą i otyłością. W dodatku spędzicie razem wartościowy czas, który pozytywnie przełoży się na Waszą relację pies-opiekun. Spacery czy zabawa to dobry moment na budowanie wyjątkowej więzi z psem.

Czy pies po sterylizacji musi jeść specjalną karmę?

Po sterylizacji psa nie jest konieczne podawanie specjalnej karmy. Za to obowiązkowo dostosuj ilość kalorii i jakość karmy do indywidualnych potrzeb psa. W ten sposób utrzymasz swojego pupila w dobrej kondycji zdrowotnej. Weterynarz będzie najlepszym źródłem porad dotyczących żywienia psa po sterylizacji. 

Przy wyborze karmy dla psa po zabiegu zastosuj się do kilku zasad:

  • Wybieraj karmy o wysokiej jakości, które dostarczą psu odpowiednią ilość białka, witamin i minerałów. Specjalnie wyselekcjonowane karmy zarówno mokre, jak i suche dla psa po sterylizacji znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl.
  • Po sterylizacji psy mają tendencję do przybierania na wadze, ponieważ zmniejsza się ich przemiana materii. Dlatego monitoruj wagę psa i dostosuj ilości spożywanej karmy, aby uniknąć nadwagi. Przede wszystkim unikaj w karmie zbóż. Jeśli chcesz podawać psu tę samą karmę, zmniejsz porcję karmy o 15-30%.
  • Utrzymaj psa w dobrej kondycji fizycznej poprzez regularne ćwiczenia i spacerki. To wspomoże Twojego pupila w utrzymaniu zdrowej wagi i ogólnego zdrowia.

Co to jest zabieg sterylizacji i kastracji?

Zabieg sterylizacji kojarzy się z suczkami, a zabieg kastracji z psami. Nie do końca słusznie. 

Sterylizacja u psów jest zabiegiem, polegającym na podcięciu jajowodów u suk i nasieniowodów u samców. Kastracja psów wiąże się z całkowitym usunięciem narządów płciowych. U suczek usuwa się macicę, u psów - jądra.

Kastracja u psów jest operacją bardziej inwazyjną, ponieważ wymaga nacięcia brzucha. Pozytywnym aspektem zabiegu kastracji jest ochrona przed zachorowaniem Twojego psa na różnego rodzaju nowotwory. U samców zabieg zapobiega występowaniu nowotworów jąder i prostaty. U samic zaś zabieg jest prewencją przed groźnym dla zdrowia suk ropomaciczem czy wystąpieniem raka macicy. 

Jak sterylizacja wpływa na zdrowie psa?

Zabiegi sterylizacji i kastracji wpływają na gospodarkę hormonalną dorosłych psów. Hormony regulują procesy zachodzące w organizmie Twojego psa. Jednym z nich, na który hormony mają wpływ, jest uczucie głodu i sytości. Wskutek tego psy po sterylizacji i kastracji mają zwiększony apetyt. Jednocześnie zmniejsza się ich zapotrzebowanie energetyczne. W tym okresie bardzo łatwo doprowadzić psa do nadwagi. Od nadwagi do otyłości psa już cienka linia. Otyłość u psa wiąże się z niebezpiecznymi następstwami jak: cukrzyca, choroby serca i wątroby, czy przeciążenie stawów w związku z nadwagą.

Dlatego dostosowanie diety do psów kastrowanych i sterylizowanych jest kluczowe. 

Karma dla psów sterylizowanych na TuZwierzaki.pl

W naszej unikalnej ofercie sklepu zoologicznego TuZwierzaki.pl posiadamy wysokiej jakości karmy dla psa po kastracji i sterylizacji. U nas znajdziecie karmę mokrą oraz suchą dla psa po sterylizacji BritTrovet, Dolna NoteciFitmin i Sopral PNF. Posiadamy produkty znanych i sprawdzonych marek. Skorzystaj z naszej oferty. W razie pytań służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Z przyjemnością wracam do tego sklepu. Sprawnie, miło i wygodnie!
2024-04-14
Szybko i bez żadnych problemów
pixel