Darmowa dostawa od 199,00 zł

Karma dla kota seniora

92 produkty

W tym dziale naszego sklepu internetowego TuZwierzaki.pl znajdziesz karmy dla kota seniora. Odpowiednie żywienie zwierzaka domowego to ważny aspekt w dbaniu o jego zdrowie. Dzięki odpowiedniej diecie można uniknąć wielu chorób związanych z tym etapem życia lub zminimalizować dyskomfort podczas choroby.

Znajdziesz u nas karmy dla starszych kotów cenionych marek takich jak TrovetBritJosera czy Optimeal i Royal Canin. Zarówno karmy suche, jak i karmy mokre dla kota seniora. Są to karmy dostosowane do szczególnych potrzeb kotów powyżej 7-10 roku życia.

Jak dbać o starszego kota?

Koty w wieku senioralnym są mniej aktywne, potrzebują więc mniej kalorycznych posiłków. Dodatkowo pojawiają się choroby związane z wiekiem. Są to najczęściej choroby układu moczowego, szczególnie nerek. Starsze koty mają także częściej problemy ze stawami. Pogarsza się im wzrok.  Co więc możemy zrobić, by wspomóc naszego starszego kota? 

Aby zadbać o kota seniora, warto:

  • zachęcać go do aktywności,
  • uważnie go obserwować i reagować w razie alarmujących symptomów pogorszenia stanu zdrowia,
  • zachęcać go do picia wody,
  • regularnie badać,
  • regularnie czyścić kotu zęby,
  • zadbać o jego odpowiednio zbilansowaną dietę.

Zdecydowanie to odpowiednia dieta będzie najważniejszym elementem zdrowego stylu życia naszego starszego kota. Musisz jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla swojego starszego mruczka.

Jaka karma dla kota seniora?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą karmę dla kota starszego? Podpowiadamy!

Dobra karma dla kotów starszych to karma, która odpowiada jego specyficznym potrzebom. Wybierając karmę dla kota starszego, szukaj specjalnych oznaczeń senior. Będą to kompozycje dostosowane do potrzeb żywieniowych kota w tym przedziale wiekowym, o których wspominaliśmy wcześniej. Na rynku zoologicznym dostępnych jest wiele karm dla kotów starszych. Aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, poniżej podpowiadamy jakie funkcję powinna pełnić dobra karma dla kota starszego.

Karma na nerki dla kota seniora

Szczególną uwagą należy otoczyć układ moczowy kotów starszych. Z tym obszarem koty mają największe problemy niemal na każdym etapie swojego życia. Zwłaszcza w okresie starczym.

Dla kotów z problemami układu moczowego szukaj karm z oznaczeniami na takimi jak: niren, urinary, renal czy struvit.

Karmy te zawierają odpowiednio zbilansowane dawki minerałów. Dzięki czemu nie obciążają dodatkowo nerek.  W przypadku kamieni struwitowych ważne jest obniżone pH karmy, które pomaga w rozpuszczaniu kamieni nerkowych.

Do problemu z nerkami u kota szczególnie przyczynia się fakt, że zwierzęta te z reguły piją mało wody. Dlatego warto wybrać dla kota starszego karmę mokrą, z dużą zawartością wilgotności oraz zachęcać go do picia wody.

Karma na stawy dla kota seniora

Karma dla starszych kotów powinna także zawierać składniki wspierające funkcję układu ruchowego. W wieku starczym to szczególnie stawy narażone są na urazy i zwyrodnienia. Szczególnie dotyczy to kotów z nadmierną masą ciała, kotów ras dużych i mało aktywnych.

W składzie karmy szukaj taki składników jak glukozamina i chondroityna. Wzmocnią one o chrząstki stawowe Twojego kota i ograniczą stany zapalne.

Karma light dla kota seniora 

Koty starsze mają zdecydowanie mniej ochoty na ruch w ciągu dnia. Rzadziej polują, bawią się. Częściej oddają się drzemkom i przytulaniu się z ulubionym człowiekiem. Często wynika to z ograniczeń ruchowych starszego kota. Warto więc dostosować kaloryczność karmy do potrzeb naszego mniej aktywnego już kota. W tym celu polecamy karmy light dla kotów starszych.

Są to karmy z lekkostrawnym białkiem zwierzęcym: kurczakiem, indykiem, tuńczykiem czy królikiem. Z obniżoną kalorycznością. Dodatkowo zawierają minerały i witaminy wspierające odporność Twojego pupila. 

Karma bezzbożowa dla kota seniora

Wybierając karmę dla swojego kota seniora postaw na karmę bezzbożową dla kota. Karmy tego typu są lekkostrawne i dobrze przyswajalne przez koty. Zboża to dodatkowe kalorie, których nie chcesz w diecie mało aktywnego kota. Szukaj karm oznaczonych hasłami: grain free, gluten free. 

Jaka karma dla kota bez zębów?

Jesteś opiekunem kota seniora, który musiał przejść zabieg usunięcia zębów? Zastanawiasz się pewnie, jaka karma będzie dla niego odpowiednia? Wybierz dla niego karmy mokre, które są dostosowane do jego wieku i potrzeb. Nie ma specjalnych wymagań co do karmy dla kota bez zębów. Ważne, by unikać elementów chrzęstnych i kostnych w karmie. Bezzębny kot senior poradzi sobie z karmą mokrą. Nawet z większymi kawałkami mięsa, które rozgryzie przy pomocy twardych dziąseł. Jeśli chcesz podać kotu bez zębów karmę suchą, namocz ją w wodzie i rozdrobnij.

Dobra karma dla kotów starszych w TuZwierzaki.pl

Jeśli szukasz dobrej karmy dla kota seniora, sprawdź ofertę karm dostępnych w naszym sklepie zoologicznym TuZwierzaki.pl! Znajdziesz u nas karmy, które nie tylko dopasujesz do potrzeb żywieniowych swojego pupila, ale także karmy, które rozpieszczą podniebienie Twojego starszego kota. A przecież Twój mruczek zasługuje na pyszną i zdrowa jesień swojego życia.

Jeśli masz jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 592 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
wszystko ok
2024-07-21
Dobry sprzedawca, dobry produkt. Dziękuję
pixel